رهاتل
ایلان ماسك:

هوش مصنوعی، نیروی انسانی را تهدید می كند

هوش مصنوعی، نیروی انسانی را تهدید می كند به گزارش رهاتل ایلان ماسك اخیرا برآورد و اعلام نموده است كه توسعه هوش مصنوعی در سال های آتی می تواند خیلی از مشاغل و نیروهای انسانی را نابود كند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، ایلان ماسك، موسس و مدیرعامل شركت تسلا كه در سال های اخیر در حوزه تولید و توسعه خودرو های خودران، برقی و همینطور سایر دستاوردهای مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) فعالیت های وسیع و گسترده ای داشته است، اخیرا برآورد و اعلام نموده است كه توسعه هوش مصنوعی قادر خواهد بود در سال های آینده مشاغل گوناگونی را از بین ببرد.
با عنایت به گسترش روز افزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی و غیره، خیلی از شركت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند كه این فناوری به صورت كامل فعالیت هایشان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بگونه ای كه دیگر نیازی به وجود نیروهای انسانی در شركت نخواهد بود و كارگران، كارمندان و متخصصان هم همگی با روبات و كامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.
البته این در حالیست كه بسیاری دیگر از كارشناسان فعال در حوزه فناوری خاطرنشان كرده بودند كه هوش مصنوعی هیچگاه تهدیدی برای نیروهای انسانی شاغل در شركت ها و حوزه های مختلف نخواهد بود و تنها به افراد كمك می نماید تا به صورت هوشمندانه تر، سریع تر و بهینه تری كار و فعالیت های موردنظر خویش را انجام دهند.
طبق گزارش فاكس نیوز، حالا خبری كه از جانب ایلان ماسك، موسس و مدیرعامل شركت تسلاموتورز آمریكا انتشار یافته است، خیلی از منتقدان تكنولوژی های جدید همچون یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی را به تكاپو واداشته و جنجال های بسیاری را در فضای مجازی بوجود آورده است.
وی در جایی دیگر از سخنان و اظهارات اخیر خود همینطور عنوان كرده است: هوش مصنوعی تا جایی پیشرفت و تكامل پیدا خواهد نمود كه در صورت ضعف و سواستفاده در نهادهای مسئول، از كنترل انسان هم خارج خواهد شد.
پیش تر هم مدیر ارشد شركت مایكروسافت اذعان كرده بود كه هیچ جای نگرانی در مورد پیشرفت هوش مصنوعی در جهان وجود ندارد چونكه این فناوری قادر خواهد بود در بهترین حالت ممكن، به ارتقا و بهبود سطح كیفی طراحی و تولید محصولات مختلف كمك نماید ازاین رو هیچگاه جایگزین نیروهای انسانی و متخصص همچون مهندسان، پزشكان، اساتید دانشگاه، معلمان، پژوهشگران، روانشناسان، جراحان و غیره نخواهد شد.1398/06/09
19:21:17
5.0 / 5
4734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات