رهاتل

ویندوز می تواند احتمال نفوذ بدافزار به كامپیوتر را حدس بزند؟

ویندوز می تواند احتمال نفوذ بدافزار به كامپیوتر را حدس بزند؟ رهاتل: مایكروسافت می خواهد با یك سرمایه گذاری ۲۵ هزار دلاری به الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی دست پیدا كند كه قادر خواهد بود احتمال آلوده شدن ویندوز كاربران به بدافزار را پیش بینی نماید.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، این روزها كه فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی توسط غول های تكنولوژی و شركت های فعال در این حوزه از استقبال و محبوبیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، به نظر می آید كه مقرر است وارد حوزه افزایش امنیت سایبری باز شده و به كاربران كامپیوتر های شخصی و موبایل این امكان را بدهد تا در مقابل نفوذ بدافزار و ویروس های كامپیوتری مقاومت بیشتری داشته باشند و قربانی حملات سایبری و سرقت اطلاعات خصوصی نشوند.

حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در زد دی نت از آن حكایت می كند كه مایكروسافت می خواهد با توسعه فناوری هوش مصنوعی و بكارگیری آن به سیستم عامل ویندوز در كامپیوتر های شخصی اجازه پیش بینی برای حملات سایبری و بدافزاری را بدهد.

كارشناسان و تحلیلگران برآورد كرده اند این پروژه در صورت موفقیت، قادر خواهد بود به میزان قابل توجهی آمار حملات سایبری و بدافزاری به كامپیوتر های شخصی میلیون ها كاربر در جهان را كم كند و به حفاظت بیشتر از اطلاعات شخصی و محرمانه ای كه هر ساله از میلیون ها قربانی در سراسر جهان به سرقت می رود، كمك بسزایی خواهدنمود.

طبق گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است و برآوردها باز از آن حكایت می كند كه ركورد حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ شكسته خواهد شد.

بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و سبب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است.

همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت خانه های خیلی از كشورها اشاره نمود.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.

مایكروسافت، به عنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز به نظر می آید با اتخاذ این تصمیم می خواهد امنیت سایبری ویندوز به عنوان محبوب ترین سیستم عامل كامپیوتر در جهان را افزایش دهد و در این زمینه باز می خواهد ۲۵ هزار میلیارد دلار هزینه و سرمایه گذاری كند تا به الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی دست پیدا كند تا در صورت نفوذ هرگونه بدافزار بالافاصله با آن روبرو شود.
1397/09/24
19:11:16
5.0 / 5
4598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات