رهاتل
مدیر سابق یاهو:

نمی دانیم سه میلیارد حساب كاربرانمان چگونه هك شد

نمی دانیم سه میلیارد حساب كاربرانمان چگونه هك شد به گزارش رهاتل مدیر عامل سابق یاهو می گوید وی و همكارانش هنوز هیچ سرنخی در مورد منشا حمله هكری به بیش از سه میلیارد حساب كاربری در این سایت در اختیار ندارند.


به گزارش رهاتل به نقل از وی تری، در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ تمامی سه میلیارد حساب كاربری ثبت شده در سایت یاهو و خدمات وابسته به آن، هك شدند و اطلاعات خصوصی آنها به دست هكرها افتاد.
در آن زمان حمله یادشده از جانب برخی منابع خبری به سهل انگاری و عملكرد آژانس امنیت ملی آمریكا نسبت داده و ادعا شد تولید یك صدمه پذیری عمدی توسط یاهو بر روی سرورهای ایمیل این شركت به منظور تسهیل دسترسی آژانس به داده های خصوصی كاربران سبب وقوع این مشكل شده است.
با این حال ادعاهای یادشده رد یا تایید نشد و میر در تازه ترین شهادت خود در برابر كمیته بازرگانی، علوم و حمل و نقل سنای آمریكا در مورد منشا اصلی این حملات اظهار بی اطلاعی كرده است.
وی مدعی شده: یاهو قربانی حملات جنایی تحت حمایت دولت ها بوده و این امر به سرقت اطلاعات كاربران انجامیده است. این حملات در دوران مدیریت من رخ داد و من از تك تك كاربران عذرخواهی می كنم. تا به امروز ما دقیقا نفهمیده ایم این نفوذ چگونه رخ داده است.
مریسا میر در ادامه اظهارات خود كوشیده تا پای هكرهای روس را به این ماجرا باز كند و به ذكر مواردی از حملات هكری دیگر انجام شده توسط روس ها پرداخت، اما نتوانست شواهد قطعی در مورد ارتباط روس ها با حمله یادشده ارائه نماید. وی همینطور از همكاری با پلیس برای شناسایی عوامل این حمله اطلاع داد.
 

1396/08/22
20:56:22
5.0 / 5
5128
تگهای خبر: هكر , یاهو , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات