رهاتل

همكاری غول های مخابراتی آمریكا و سوئد برای اینترنت اشیاء

همكاری غول های مخابراتی آمریكا و سوئد برای اینترنت اشیاء رهاتل: شركت آمریكایی اسپرینت با همكاری بزرگترین اپراتور اروپا، اریكسون، می خواهد به توسعه فناوری اینترنت اشیاء (IoT) بپردازد.به گزارش رهاتل به نقل از وب سایت زد دی نت، دو شركت مخابراتی و اپراتور فعال در آمریكا و اروپا تصمیم گرفته اند كه با همكاری یكدیگر، به توسعه شبكه اینترنت اشیاء و فناوری های نوینی همچون برقراری امكانات لازم برای شهرهای هوشمند بپردازند.

اینترنت اشیاء و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیاء به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد تا با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و فعالیت های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و به سزایی ایفا خواهد نمود.

اینترنت اشیاء (IoT) به مفهوم یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند.

این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همینطور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ایوو روك – معاون ارشد شركت آمریكایی اسپرینت – در این باره عنوان كرده است كه این شركت با اپراتور سوئدی اریكسون وارد همكاری شده تا علاوه بر توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، به برقراری شبكه اینترنت اشیاء هم بپردازد.

وی افزود: ما فناوری اینترنت اشیاء را با تخصص شركت اریكسون باهم ادغام خواهیم كرد تا بتوانیم فناوری هایی همچون اینترنت اشیاء، شهر هوشمند، یادگیری ماشینی، روباتیك، وسائل خودران و خودكار، رایانش مرزی، هوش مصنوعی و نسل پنجم اینترنت ۵G را بسط و گسترش دهیم.

اینترنت اشیاء در وهله اول در استفاده از زمان باعث صرفه جویی می گردد كه به تبع آن در حوزه های مربوط به انرژی هم صرفه جویی اتفاق می افتد. این فناوری می تواند در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ جهت استفاده درست و تنظیم مصرف انرژی، در كنترل سیستم های هوشمند، سلامت و بهداشت، ترافیك، كشاورزی، حمل و نقل هم مورد استفاده قرار بگیرد.
1397/06/15
12:48:53
5.0 / 5
4577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات