رهاتل
رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه:

فروشندگان احتكار و اختفا نكردند كمبود گوشی داریم

فروشندگان احتكار و اختفا نكردند كمبود گوشی داریم رهاتل: درحال حاضر خیلی از واحدهای صنفی از فروش تلفن همراه خودداری می كنند و می گویند ˮ این كالا انبار شده و به آنها داده نمی شودˮ، كه رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در این باره اعلام نمود: فروشندگان احتكار و اختفا نكردندبلكه بازار با كمبود نسبی مواجه شده كه در ایام آتی با عرضه ۱۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه بهبود پیدا می كند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، بازار تلفن همراه به دنبال نوسانات ارزی با مشكلات و چالش های بسیاری مواجه گردید كه از افزایش قیمت بی رویه و غیرمنطقی تا عرضه نشدن كالا در بازار متفاوت می باشد. البته بعد از انتشار لیست دریافت كنندگان ارز دولتی برای واردات تلفن همراه از جانب محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان این مشكلات در بازار تلفن همراه پابرجا می باشد و نه موبایلی ارزان شده و نه بازاری اصلاح.

طی هفته های گذشته بازار روز به روز شاهد افزایش قیمت تلفن همراه بود و از طرفی دیگر خیلی از فروشندگان اعلام می كردند كه كالا برای عرضه ندارند، چراكه تامین كنندگان موبایل به آنها نمی فروشند. البته خیلی از فروشندگان مجازی و سایت های فعال در حوزه موبایل هم طی هفته های گذشته فروش چندانی نداشتند و خیلی از تلفن های همراه آنها از سبد فروش شان خارج شده است كه مشخص نمی باشد این مسائل ناشی از اهتكار میان فروشندگان بوده یا واردكنندگان.

ابراهیم درستی - رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه - در این باره به ایسنا، اظهار نمود: هیچ احتكار و اختفایی میان فروشندگان نیست و آنها اگر كالا داشته باشند بطور قطع عرضه می كنند، اما طی روزهای گذشته با كمبود نسبی در بازار مواجه بودیم كه بزودی با تعیین تكلیف و عرضه ۱۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه، وضعیت بازار موبایل بهبود پیدا خواهد نمود.

وی با اشاره به این كه عرضه نشدن موبایل در بازار ناشی از نوسانات نرخ ارز، عدم تامین به موقع كالا یا احتكار یا اختفا میان شركت های واردكننده است و در این میان فروشندگان مقصر نیستند.

همچنین جلال الدین محمد شكریه - نایب رییس اول اتاق اصناف ایران - در این باره به ایسنا اظهار داشت: گرچه شاید بعضی از واحدهای صنفی و فروشندگان در بازار مرتكب تخلف در زمینه عدم عرضه یا حتی احتكار و اختفا شوند، اما نمی توان پذیرفت كه مشكل عدم عرضه كالاهایی مانند تلفن همراه احتكار فروشندگان است، چون كه آنها نمی توانند در زمان طولانی كالاهای خویش را احتكار كنند و هر روز شاهد مدلهای جدیدی موبایل در بازار هستند.

وی اضافه كرد: البته طی هفته های گذشته شاهد شكایت و گله های فروشندگان و عرضه كنندگان تلفن همراه نسبت به عدم تامین به موقع و عرضه موبایل از جانب شركت های واردكننده بوده ایم كه آن را به سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان و دیگر دستگاه های متولی گزارش كرده ایم و امیدواریم این مشكل هرچه سریع تر حل و فصل شود.

به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، مشخص نمی باشد دستگاه های نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان كجا هستند و چرا با وجود پیگیری های مختلف و مكرر خبرنگار ایسنا حاضر به پاسخگویی در این زمینه نمی شوند كه مشكل كار كجاست و چه كسی در این بازار تخلف می كند.
1397/05/07
14:32:46
5.0 / 5
4558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات