رهاتل

راه پای هكرهای ارزهای دیجیتالی فراخ تر می گردد

راه پای هكرهای ارزهای دیجیتالی فراخ تر می گردد رهاتل: گزارش ها حاكی می باشد كه هكرها و مجرمان سایبری با استفاده از انتشار یك بدافزار خطرناك به منظور استخراج ارزهای دیجیتالی به بیش از ۴۰۰ هزار كامپیوتر در جهان دسترسی و نفوذ یافته اند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت news.bitcoin، در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو و ریپل از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شدند و همین امر باعث شد كاربران بسیاری به كسب درآمد و پول در فضای مجازی روی آورند كه این خود دلیل محكمی بود برای آنكه تعداد زیادی از اپلیكیشن ها و وب سایت هایی كه پلتفرم و بستر مناسبی برای استخراج این ارزهای دیجیتالی فراهم می كردند، مانند قارچ در فضای اینترنت رشد كنند.
حالا بر مبنای جدیدترین گزارش های انتشار یافته، مجرمان سایبری و هكرها یك بدافزار خطرناك را منتشر نموده و بوسیله آن به بیش از ۴۰۰ هزار كامپیوتر و دستگاه الكترونیكی دسترسی و نفوذ پیدا كرده اند.
بیشتر این حملات بدافزاری به كامپیوتر های شخصی در كشورهای روسیه، تركیه و اوكراین اتفاق افتاده است. به نظر می رسد كاربرانی كه در ارزهای مجازی سرمایه گذاری های بیشتری انجام می دهند، بیشتر در معرض سوءاستفاده هكرها قرار می گیرند.
تاكنون تعداد كثیری از كاربران در فضای مجازی قربانی حملات بدافزاری وب سایت های حاوی تبلیغات برای استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتالی شده اند و حساب های كاربری و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنتشان مورد سوءاستفاده هكرهای ارزهای دیجیتالی قرار می گیرد.
به همین خاطر خیلی از تحلیلگران بر این باورند كه افزایش این اعداد و ارقام می تواند تهدید بزرگی برای امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات كاربران در فضای مجازی باشد.
كمتر از یك ماه پیش اعلام گردید یك بدافزار جدید كشف شده كه كاربران را در وب سایت ها به دانلود و نصب نرم افزاری كه ارز دیجیتالی استخراج می كند، تشویق می كند تا اطلاعاتشان را به سرقت ببرد.
بسیاری از هكرها و مجرمان سایبری به منظور استخراج بیت كوین ماینینگ، از حساب های كاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده كردند و این امر مشكلات و چالش های متعددی را برای كاربران در فضای اینترنت تولید كرد.
آمار حملات سایبری و هك در سال قبل میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است و با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورها و شركت های كوچك و بزرگ زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته و صدمه ها، خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
بسیاری از كشورهای جهان ازجمله كشورهای اروپایی در تلاشند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آن را تا حد امكان محدود كنند چراكه آن ها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق داروو مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت آن می گردد.1397/01/04
21:46:39
5.0 / 5
4569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات