رهاتل
این بار در نروژ

اطلاعات پزشكی بیماران سرقت شد

اطلاعات پزشكی بیماران سرقت شد رهاتل: مجرمان سایبری اطلاعات محرمانه و پزشكی بالغ بر نیمی از شهروندان نروژ را به سرقت برده اند.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكر نیوز، گروهی از هكرها و مجرمان سایبری مدتهاست كه خیل عظیمی از اطلاعات محرمانه و پزشكی بیماران و شهروندان را از كلینیك های پزشكی و بیمارستان به سرقت برده اند كه پیش بینی می گردد بالغ بر نیمی از شهروندان و مردم نروژ را شامل شود.
گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه از جمعیت ۵. ۲ میلیون نفری نروژ، اطلاعات پزشكی حدود ۲. ۹ میلیون نفر هك شده و به سرقت رفته است.

سازمان بهداشت و سلامت مناطق جنوب شرقی (RHF) نروژ سازمانی است كه بر فعالیت و عملكرد بیمارستان ها، كلینیك های پزشكی و درمانگاه ها در مناطق جنوب شرقی این كشور را كنترل و مدیریت می كند. این سازمان روز دوشنبه اعلام نمود كه فعالیت های سایبری مشكوكی در سرورها و سیستم های واقع در بیمارستان ها و كلینیك های پزشكی تحت كنترل خود مشاهده شده است كه می تواند بعنوان حملات سایبری و سرقت اطلاعات محرمانه پزشكی بیماران و شهروندان نیمی از نروژ تلقی شود.

به نظر می رسد هك و سرقت اطلاعات پزشكی بیماران در بیمارستان ها و مراكز حساس پزشكی رو به افزایش است چراكه در گوشه و كنار جهان بخصوص در یك سال قبل شاهد حملات سایبری مشابه زیادی بوده ایم. به عنوان مثال، حملاتی كه در سال ۲۰۱۷ میلادی به سازمان بهداشت و سلامت انگلستان شد و پزشكان و بیماران بسیاری را با مشكلات فراوانی روبرو كرد. از آن طرف هم در ایالات متحده آمریكا، اطلاعات پزشكی محرمانه ۲۸۰ هزار بیمار از دانشگاه علوم پزشكی اوكلاهاما هك شد و دزدیده شد.

مقامات رسمی مربوطه در بیانیه ای اعلام نموده اند كه گروهی از هكرها به فولدرها و فایل های مربوط به اطلاعات شخصی، بیماری و درمان بیماران در بیمارستان های مناطق جنوب شرقی نروژ دسترسی پیدا كرده و تمامی این اطلاعات را از سرورهای شبكه این اماكن به سرقت برده اند، به گونه ای كه مدیران و پزشكان مربوطه دیگر نمی توانند به این فایل ها و اطلاعات دسترسی یابند.

اطلاعات ربوده شده شامل نام و نام خانوادگی بیماران، شماره پذیرش و شماره پرونده آنها، نام پزشك و نحوه درمان و داروهای درمانگر آنها می گردد كه سرقت و هك آنها هم اكنون به بخش سلامت و بهداشت این كشور ضرر و خسارات بسیاری را وارد كرده است.

اما با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورهای زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند. بر مبنای گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال قبل ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.

سال گذشته حمله سایبری بدافزار واناكرای به بیمارستان ها و كلینیك های بهداشت و درمان و خدمات پزشكی در انگلستان بدون شك یكی از بزرگترین حملات سایبری در طول تاریخ بود كه مشكلات بی سابقه و وحشتناكی را برای كادر پزشكی و بیماران تولید كرد و وضعیت سلامتی خیلی از افراد را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار داد.
1396/11/03
13:34:57
5.0 / 5
5216
تگهای خبر: سایبر , هكر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات