رهاتل
گزارش مركز ملی فضای مجازی ؛

۲۱ استارتاپ ایرانی ۱۳۲ هزار شغل تولید كردند

۲۱ استارتاپ ایرانی ۱۳۲ هزار شغل تولید كردند رهاتل: هیات دولت گزارش مركز ملی فضای مجازی درمورد اقتصاد مجازی را بررسی كرد این گزارش از آن حكایت می كند كه تابحال ۱۳۲ هزار و ۸۳۴ شغل توسط ۲۱ استارتاپ در ایران بوجود آمده است.به گزارش رهاتل به نقل از مركز ملی فضای مجازی، هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش مركز ملی فضای مجازی درمورد «اقتصاد مجازی» را بررسی كرد.
دكتر حسن روحانی در جلسه هیات دولت با اشاره به اینكه فهم دقیق از تأثیرگذاری گسترده فضای مجازی در اقتصاد، فرهنگ، توسعه كسب و كار و اشتغال، دگرگونی زندگی مردم و آینده این تأثیرگذاری بسیار حائز اهمیت است، تصریح كرد: این فضا با سرعت فوق العاده زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در بر می گیرد و مفاهیم اشتغال را بویژه در حوزه خدمات به شدت تغییر می دهد.
روحانی تصریح كرد: بهره مندی مؤثر از این فضا با تاكید بر تقویت حاكمیت ملی و كوشش برای افزایش ظرفیت های بومی و پیشگیری از صدمه ها نیازمند سرمایه گذاری های بیشتر در آن است.
رئیس جمهور با یادآوری اینكه عدم درك درست از سرعت تحولات فضای مجازی و تأثیرات آن باعث شكاف نسلی می شود، خاطرنشان كرد: دولت باید تلاش كند در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب نیفتیم.
روحانی همینطور ضمن تاكید بر ضرورت تحرك بیشتر در این فضا و همچون توسعه خدمات الكترونیك و بخصوص دولت الكترونیك، خواهان افزایش اینگونه خدمات با استفاده از ظرفیت های آن برای كاهش هرچه بیشتر هزینه ها شد.
در گزارش مركز ملی فضای مجازی موضوعاتی از قبیل بررسی وضع موجود فضای مجازی، روندها و آینده فضای مجازی، تغییر الگوی پیشرفت، اصول كاركرد نظام اقتصادی غربی در فضای مجازی، تلاش دولت ها جهت كسب جایگاه خود در فضای مجازی و وضعیت جمهوری اسلامی ایران در این فضا مورد بررسی قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، ۶۲ درصد از حجم اقتصاد فناوری ارتباطات و اطلاعات ایران و توزیع آن را اپراتورها و ۳۸ درصد مابقی را سایر شركت ها تشكیل می دهند.
این گزارش همینطور از آن حكایت می كند كه تابحال ۱۳۲ هزار و ۸۳۴ شغل توسط ۲۱ استارتاپ در ایران بوجود آمده است.

1396/10/28
18:16:52
5.0 / 5
4919
تگهای خبر: فضای مجازی , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات