رهاتل

با کلاهبرداری های اینترنتی آشنا شوید

با کلاهبرداری های اینترنتی آشنا شوید به گزارش رهاتل، برنامه ˮکلاه سایبریˮ با هدف محافظت مخاطبان از دام کلاهبرداران سایبری به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود.


لیلا یگانه - تهیه کننده برنامه کلاه سایبری - در رابطه با جزئیات این برنامه در توضیحاتی به ایسنا اظهار داشت: برنامه کلاه سایبری روایت داستانی است که با مشارکت پلیس فتا و با استناد به پرونده های موجود در اداره پلیس ایجاد می شود.
او ضمن اشاره به افزایش جرایم اینترنتی اظهار داشت: جرایم اینترنتی گستره فراوانی دارد و عمده کاربران فضای مجازی ضمن استفاده از اپلیکیشن ها و درگاه های معاملاتی از مضرات آن و سوءاستفاده های احتمالی غافل هستند.
یگانه ضمن اشاره به رشد کلاهبرداران و سوءاستفاده کنندگان همزمان با رشد تکنولوژی اظهار داشت: طی تماسهای مردمی متوجه شدیم که تعداد کلاهبرداری های فضای مجازی رو به گسترش است و ازاین رو این برنامه را با شعار حفظ کلاه مردم به روی آنتن بردیم.
او افزود: در هر برنامه یک پرونده مستند داریم که گوینده آنرا روایت می کند و تلاش می شود تا نیمه های برنامه داستان لو نرود و از نیمه دوم برنامه توسط شخص مال باخته و فریب خورده کل داستان و اتفاق رخ داده بازگو می شود.
تهیه کننده برنامه افزود: اطلاعات مال باختگان توسط سرهنگ پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا در اختیار عوامل برنامه قرار می گیرد و تلاش می شود به ابعاد مختلف کلاهبرداری در هر برنامه پرداخته شود.
یگانه از استقبال مال باختگان و فریب خورده ها در تعامل با این برنامه اطلاع داد و اظهار داشت: نکته قابل توجه، همکاری مخاطبان و مال باختگان با برنامه است که با جزئیات واقعه را شرح داده و در نظر دارند با آگاهی دادن به سایر هموطنان از اخاذی های بعدی کلاهبرداران جلوگیری نمایند.
برنامه "کلاه سایبری" به تهیه کنندگی لیلا یگانه و گویندگی فاطمه اسحاق تبار روزهای دوشنبه ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از رادیو اقتصاد به روی آنتن می رود.

1402/04/16
13:21:58
5.0 / 5
301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات