رهاتل

فیلیپس ۶۰۰۰ نفر را اخراج می کند

فیلیپس ۶۰۰۰ نفر را اخراج می کند به گزارش رهاتل، شرکت فناوری سلامت هلندی فیلیپس برای احیای سودآوری، ۶۰۰۰ موقعیت شغلی را حذف می کند.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، بعد از فراخوان دستگاههای تنفسی معیوب فیلیپس که سبب سقوط ۷۰ درصدی ارزش بازار این شرکت شد، فیلیپس تلاش دارد سودآوری خویش را احیا کند. این شرکت اعلام نمود حذف نیمی از سال جاری و نیمی دیگر تا سال ۲۰۲۵ صورت خواهد گرفت.

این سازماندهی مجدد، علاوه بر طرح کاهش پنج درصدی کارکنان (معادل ۴۰۰۰ هزار شغل) است که اکتبر سال گذشته، تحت تأثیر فراخوان میلیونها دستگاههای ونتیلاتور اعلام گردید. در این دستگاه که برای درمان آپنه خواب استفاده می شود، موادی بکار رفته که بیمار را در معرض خطر سرطان قرار می دهد.

روی جیکوبز، مدیرعامل جدید فیلیپس اظهار نمود: فیلیپس روی پتانسیل کامل موقعیت های بازار قوی حساب نمی کند چونکه با شماری از چالش های عملیاتی قابل توجه روبروست. سازمان یکپارچه شده، به بهبود ایمنی و کیفیت و قابلیت اطمینان زنجیره تأمین کمک خواهد نمود.

این شرکت ۹ درصد فروش خویش را در تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری خواهد نمود اما به پروژه های کمتر که منابع بهتری و تاثیرگذاری بیشتری دارند، متمرکز خواهد بود.

فیلیپس سود خالص ۶۵۱ میلیون یورو (۷۰۷.۱۸ میلیون دلار) را برای سه ماهه چهارم سال قبل گزارش کرد که در مقایسه با ۶۴۷ میلیون یورو در مدت مشابه سال ۲۰۲۱، حدودا ثابت بود. تحلیل گران پیشبینی کرده بودند سود خالص این شرکت به ۴۲۸ میلیون یورو کاهش پیدا خواهد نمود.

کمبود قطعات در طول سال، برای فیلیپس مشکل ساز شد و فروش این شرکت در سال ۲۰۲۲ را به میزان سه درصد کم کرد. با وجود بهبود در سه ماهه پایانی، فیلیپس اعلام نمود زنجیره تأمین، چالش برانگیز مانده و بهبود تدریجی خواهد داشت. این امر به رشد تک رقمی فروش در سال ۲۰۲۳ منجر خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، در این دورنما، مذاکرات در جریان با وزارت دادگستری آمریکا برای حل و فصل پرونده در ارتباط با فراخوان و مرافعات حقوقی و تحقیقات، در نظر گرفته شده است.

منبع:

1401/11/11
08:38:07
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات