رهاتل
سوت زن جدید مدعی شد

مهندسان توییتر می توانند جای هر کسی توییت بزنند

مهندسان توییتر می توانند جای هر کسی توییت بزنند به گزارش رهاتل، کارمند سابق توییتر، سوت زن جدیدی است که نسبت به مسائل امنیتی در این شرکت شبکه اجتماعی اخطار داده است.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، واشنگتن پست گزارش کرد سوت زن جدید که با کنگره و کمیسیون تجارت فدرال صحبت کرده است، می گوید هر مهندسی در توییتر همچنان به یک برنامه داخلی که سابق بر این، حالت GodMode نام داشت، دسترسی دارد که به آنها اجازه می دهد از هر حسابی توییت کنند.

این سوت زن مدعی است "حالت خدا" که حالا به "حالت ممتاز" تغییر نام پیدا کرده، در لپ تاپ هر مهندسی که خواستار آن است مانده است و تنها مستلزم یک کامپیوتر تولید و یک تغییر کد از "غلط" (False) به "درست" (True) است. اسکرین شاتهای این کد که به همراه شکایت تنظیم شده نزد کمیسیون تجارت فدرال عرضه شده است، هشداری با این عنوان که "پیش از استفاده، فکر کنید" را نشان داده است.

برای اولین بار نیست که امنیت توییتر سوال برانگیز می شود. یک کلاهبردار نوجوان رمزارز در سال ۲۰۲۰، سیستم های داخلی توییتر را هک کرده و توییت های جعلی از حسابهای کاربری دونالد ترامپ و باراک اوباما، روسای جمهور سابق آمریکا، ماسک و افراد معروف دیگر ارسال کرده بود. مدیران وقت توییتر اعلام نمودند این مشکل را حل کرده و برنامه امنیت اطلاعات جامعی را راه اندازی کرده اند که برای پشتیبانی از امنیت، حریم خصوصی، محرمانگی و یکپارچگی اطلاعات خصوصی مصرف کنندگان، طراحی شده است.

با این حال، پیتر زاتکو، نخستین سوت زن توییتر این ادعا را زیر سوال برد. یک مهندس دیگر در آن زمان مدعی شده بود "حالت خدا" همچنان به شکل گسترده قابل دسترس است.

سوت زن جدید ادعا نمود این واقعه سبب بازگشایی این پرونده در توییتر و کشف مهندسانی شد که می توانستند توییت هر کاربری که می خواهند را حذف یا برگردانند. وی ادعا نمود اگر کسی از این امتیاز خاص استفاده یا سوءاستفاده کند، توییتر نمی توانند آنرا ثبت کند.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، ادعای سوت زن جدید توسط شرکت غیرانتفاعی "کمک سوت زن" که نماینده زاتکو بوده، تنظیم شده است. کمیسیون تجارت فدرال ظاهرا با کارمند سابق توییتر در رابطه با این ادعاها، مصاحبه کرده است.

منبع:

1401/11/05
13:11:34
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات