رهاتل

وقوع اعتراضات خشونت آمیز در بزرگترین کارخانه تولید آیفون

وقوع اعتراضات خشونت آمیز در بزرگترین کارخانه تولید آیفون به گزارش رهاتل، صدها کارگر در بزرگترین کارخانه تولید آیفون اپل در چین با گذشت بیشتر از یک ماه از تحمل محدودیت های سخت گیرانه کرونایی، با پرسنل امنیتی درگیر شدند.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، ویدئوهایی که توسط شاهدان عینی این اعتراضات ارسال شده است، نشان داده است کارکنان کارخانه گروه فاکسکان تکنولوژی در ساعات اولیه روز چهارشنبه از خوابگاه هایشان خارج شدند و با ماموران ملبس به لباس ایزوله سفید درگیر شدند.

به گفته شاهدی که مایل نبود نامش فاش شود، این اعتراض شب گذشته بر سر دستمزد معوق و نگرانی از شیوع بیماری شروع شد. چندین کارگر مجروح شدند و پلیس ضد شورش برای برقراری نظم وارد محل شد.

در ویدئویی، کارگران خشمگین، یک مدیر را در سالن کنفرانس دوره کرده و مشغول ابراز نارضایتی و پرسش در رابطه با نتایج تست کرونای خود هستند.

بروز این خشونت بی سابقه در کارخانه واقع در شهر ژنگژو، منعکس کننده افزایش تنش ها از زمان آغاز قرنطینه در اکتبر است. خیلی از کارکنان این کارخانه که به آیفون سیتی مشهور است و بیشتر از ۲۰۰ هزار کارگر دارد، ایزوله شده و مجبور شده اند با غذا و داروی اندکی گذران کنند.

بسیاری از کارگران ماه گذشته پای پیاده از این کارخانه فرار کردند. به نظر می رسید دولت محلی و فاکسکان با قول دستمزد بالا و جذب کارگران جدید و وعده شرایط کاری بهتر، طی هفته های گذشته وضعیت را تحت کنترل درآورده اند.

اما درگیری روز چهارشنبه نشان داد که این طور نیست و بار دیگر پیامد سیاست کووید صفر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را بارز کرد که به قرنطینه فوری برای مهار بیماری کووید ۱۹ در هر نقطه ای که مشاهده می شود، متکی است؛ سیاستی که سبب کندی رشد اقتصادی و مختل شدن زنجیره تأمین جهانی شده است. پکن به تازگی دستورالعمل های جدیدی را صادر کرده و به مقامات دستور داده است اختلالات را به حداقل رسانده و از کنترل های هدفمندتری استفاده نمایند اما افزایش موارد مبتلا شدن در شهرهای بزرگ، مقامات محلی را ناچار کرده است باردیگر به محدودیتهای سخت گیرانه متوسل شوند.

خشونت بر سر محدودیت های کرونایی گاه و بیگاه در چین بروز می کند. صدها کارگر کارخانه کوانتا کامپیوتر در شانگهای بعد از اینکه به مدت چند ماه قادر به تماس با دنیای خارج نبودند، در ماه مه با پرسنل امنیتی درگیر شدند. اعتراضات در منطقه تحت قرنطینه گوانگ دونگ که قطب تولید صنعتی جنوبی است، مشاهده شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وضعیت فاکسکان یک یادآوری دیگر از خطر وابستگی اپل به ماشین تولید وسیعی است که در چین متمرکز شده است. ژنگژو مهم ترین پایگاه تولید اپل است و چهار گوشی از هر پنچ گوشی جدید اپل در این کارخانه تولید می شود. اپل ماه جاری اخطار داد عرضه جدید ترین مدل های گران قیمت آیفون کمتر از پیشبینی قبلی خواهد بود.
1401/09/03
16:41:28
5.0 / 5
85
تگهای خبر: آیفون , اپل , تكنولوژی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات