رهاتل

توئیتر رفع فیلتر می شود

توئیتر رفع فیلتر می شود به گزارش رهاتل، به نقل از فارس محمود واعظی، در رونمایی فاز سوم شبكه ملی اطلاعات در ایرانسل با اشاره توسعه زیرساخت های ارتباطی در دولت یازدهم، اظهار داشت: این پروژه به قدری عظیم بود كه فقط با همكاری بخش دولتی، خصوصی، دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی قابل انجام بود و امروز مفتخریم كه آن را به عنوان حاصل این همكاری مشترك اعلام كنیم.


  
محمود واعظی، در رونمایی فاز سوم شبكه ملی اطلاعات در ایرانسل با اشاره توسعه زیرساخت های ارتباطی در دولت یازدهم، گفت: این پروژه به قدری عظیم بود كه فقط با همكاری بخش دولتی، خصوصی، دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی قابل انجام بود و امروز مفتخریم كه آن را به عنوان حاصل این همكاری مشترك اعلام كنیم.
 
 
وزیر ارتباطات در ادامه گفت: امروز شاهد رونمایی از پروژه های دیگر بودیم كه هریك می تواند مشكلی از كشور حل كند و فضای كسب و كار جدیدی ایجاد نماید. فارغ التحصیلان زیادی داریم در رشته های مخابرات، IT، الكترونیك و كامپیوتر كه با این پروژه ها، بستر فعالیت برای آنان فراهم شده است و جای قدردانی دارد.
 
محمود واعظی با اشاره به توجه به نیازهای مشتریان گفت: وقتی خدمات توسعه پیدا می كنند، مشتریان با انتظارات زیادی مواجه هستند و خدمتگذاری به انواع نیازهای مشتریان مستلزم برنامه ریزی و فعالیت دقیق است. امروز توفیق ایرانسل در نوآوری است و در ارتباط با دانشگاه هاست.
 
 
 
 
در پایان سخنان خود با اشاره به حجم سرمایه گذاری ایجاد شده توسط ایرانسل گفت: این شركت موفق شد هم در دوران تحریم و هم بعد از تحریم، با شراكت سرمایه گذار خارجی، سود زیادی را ایجاد و حفظ نماید و از این سود در راستای ورود تكنولوژی به كشور نیز استفاده كرد.
 
 
 
وزیر ارتباطات گفت:‌ با توجه به استفاده برخی مسئولان و مدیران از توئیتر، كارگروه فیلترینگ باید درباره فیلتر توئیتر تجدیدنظر كند و پالایش در این ایسنتاگرام به دلیل رمزنگاری با اجازه شورای عالی فضای مجازی با مذاكره حل خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، محمود واعظی در حاشیه افتتاح پروژه‌های فاز 3 شبكه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال كه بسیاری از مدیران و مسئولان از توئیتر استفاده می‌كنند، آیا زمان آن نرسیده كه توئیتر رفع فیلتر شود، گفت: كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باید درباره فیلترینگ توئیتر تجدیدنظر كند.
 
* اجرای فیلترینگ هوشمند روی اینستاگرام متوقف شد
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واكنش به از فیلتر خارج شدن اینستاگرام از امروز گفت: اینستاگرام رمزنگاری شده و از این‌رو با اجازه‌ای كه از شورای عالی فضای مجازی گرفته‌ایم، با مدیر اینستاگرام تماس گرفتیم و اعلام كردند كه آمادگی دارند، درباره موضوعاتی كه از نظر ما نامناسب است، در یك بازه زمانی بنشینم و درباره محدودیت‌های خود با آنها صحبت كنیم.
 
وی گفت: برخی موضوعات از نظر قانون، مقررات، سنت و فرهنگ ما قابل قبول نیست و آنها اعلام كردند كه آمادگی دارند، این موضوعات در این شبكه را در ایران رعایت كنند.
 
واعظی افزود: بنابراین اكنون كه موضوع رمزنگاری در اینستاگرام پیش آمده موضوع پالایش محتوا در اینستاگرام را با مذاكره حل می‌كنیم.
 
وی در پاسخ به این سؤال كه دیگر فیلترینگ هوشمند روی اینستاگرام اجرا نمی‌شود، گفت: اگر مشكل از مبدأ حل شود، تجهیزات فیلترینگ هوشمند را در جای دیگر استفاده می‌كنیم.
 
وزیر ارتباطات درباره تصمیم جدید وزارت ارتباطات برای فروش اینترنت نامحدود و توقف فروش حجمی گفت: بررسی كارشناسی این طرح به اتمام رسیده و امیدواریم در جلسه فوق‌العاده روز یكشنبه آینده كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مطرح شود كه اعضا قبول داشتند كه این طرح را تصویب كنیم.
 
واعظی گفت: در مدل قبلی فروش اینترنت نه سرعت و نه كیفیت مهم نبودند و مشترك چند گیگ خریداری و استفاده می‌كرد و پس از آن دوباره گیگ می‌خرید كه در مدل جدید بسته‌هایی ارائه می‌شوند كه دارای سرعت تا 3 مگ، 3  تا 6 مگ و 6 تا 16 مگ ارائه می‌شوند و كه در این بسته 10 برابر نیز ترافیك داخل دیده می‌شود.
 
وی افزود: این اعداد از بررسی مصرف معمول كاربران عادی، بنگاه‌ها و كاربران تحقیقاتی محاسبه شده است.
 
* مدل جدید فروش اینترنت در كشور هفته آینده تصویب می‌شود
 
وزیر ارتباطات تأكید كرد: این مصوبه در روز یكشنبه تصویب می‌شود و به اپراتورها یك تا 2 ماه فرصت داده می‌شود كه در چارچوب جدید سرویس‌ها را تعریف و اجرا كنند.
 
واعظی در پاسخ به این سؤال كه دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته اینترنت براساس سن و استفاده كاربر در اختیار افراد قرار می‌گیرد آیا این اتفاق افتاده است، گفت: در گذشته فیلترینگ فقط در دروازه‌های بین‌الملل بود.
 
* كارگروه فیلترینگ برای اعمال فیلتر متناسب با شرایط كاربر مصوبه بدهد
 
وی ادامه داد: درخواست بعدی هر اپراتور اینترنت با دستگاه‌ها و تجهیزات فیلترینگ، در همان شركت فیلترینگ را اعمال می‌كنند كه كارگروه فیلترینگ باید اكنون بررسی كند كه اگر استاد دانشگاه، پزشك یا مشاغل دیگر استفاده متفاوتی از اینترنت دارد مصوبه بدهد كه اگر سایت‌های مورد استفاده كاربر برای او فیلتر است، فقط برای آن كاربر شركت فیلتر را باز كند كه ما كار فنی لازم را انجام داده‌ایم و كارگروه باید این كار را انجام دهد.
 
* درباره ماندن در وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم بعداً صحبت می‌كنیم
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سؤال كه چه توصیه‌ای برای وزیر ارتباطات دولت دوازدهم دارد، گفت: روز گذشته از من سؤال شد كه توصیه‌ام برای وزیر ارتباطات دولت دوازدهم چیست و من توضیح دادم و به جای اینكه توصیه من را بگویند، همه گفتند خداحافظی واعظی با وزارت ارتباطات.
 
وی در پاسخ به سؤال فارس كه این به این معنا است كه شما در دولت دوازدهم در وزارت ارتباطات خواهید ماند، گفت: آن را بعداً با هم صحبت می‌كنیم.
 
* سرمایه‌گذاری 750 میلیون دلاری ام‌تی‌ان در فیبر نوری ایران
 
واعظی گفت: تا هفته آینده قرارداد شركت ام‌تی‌ان با طرف ایرانی نهایی می‌شود و برای 8 شهر 750 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌كند.
 
وی همچنین درباره قیمت اینترنت و مكالمه موبایل گفت: تعرفه اینترنت موبایل در دولت یازدهم در چندین نوبت كاهش یافت، اما متأسفانه تعرفه مكالمه موبایل یك مقدار گران است.
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سؤال كه اپراتورهای موبایل برای رفع اختلالات توسعه‌ای چه مهلتی دارند، گفت: اگر اپراتور پیش از اختلال به رگلاتوری اعلام كند، بلامانع است و اگر اعلام نكند تذكر می‌دهیم و جریمه می‌كنیم.
 
واعظی یادآور شد: مهلتی كه برای رفع اختلالات موبایل تا اسفند 95 اعلام كرده بودم، اجرایی و در آن زمان مشكلات موجود حل شد.
 
وی در پاسخ به سؤالی درباره اخبار منتشر شده مبنی بر تحریم سایت‌های دامنه دات‌آی‌آر توسط سرویس‌دهنده «هاست خارجی» گفت:‌ چنین چیزی نشنیده‌ام و برعكس در هفته گذشته و هفته‌های آینده انتظار می‌رود برخی گشایش‌ها در حوزه آی‌سی‌تی در پلت‌فرم‌ها ایجاد شود.
 
وزیر ارتباطات همچنین در این مراسم از 23 پروژه اپراتور دوم موبایل در راستای راه‌اندازی فاز سوم شبكه‌ ملی اطلاعات رونمایی كرد و گفت:‌ وضعیت شبكه ملی اطلاعات در بخش شهری خوب است، اما در مناطق روستایی و مناطق كمتر برخوردار باید وضعیت بهتر باشد.
 
وی افزود: امروز روستایی‌ها منتظر خدمات هستند كه اگر این كار را نكنیم، روستایی‌ها را سرگرم چیزی كرده‌ایم كه توسعه‌ یافته نخواهد شد.
 
واعظی گفت:‌ وقتی می‌گوییم 85 درصد جمعیت كشور باید متصل به موبایل شود، جمعیت روستاها هم جزیی از جمعیت كشور هستند.
 
وی ادامه داد: به زبان دوستانه از شما می‌خواهم كه خمس فعالیت‌تان را با رساندن موبایل به این مناطق بپردازید، تا سود كارتان بركت پیدا كند و غیردوستانه این است كه ابلاغ و جریمه می‌كنیم، البته شما انجام می‌دهید.
 
وزیر ارتباطات تأكید كرد:‌ باید نهضت استفاده از محصولات داخلی راه بیفتد و نباید سیاست‌های رهبری كه برای كشور اعلام می‌كنند، بگوییم شعار سال است و تبلیغاتی برخورد كنیم.
 
واعظی وعده داد: زمانی كه ترافیك داخل مصرفی بسیار بالا برود، تخفیف استفاده از محتوای داخلی بیشتر از 50 درصد خواهد شد.
1396/04/29
14:55:36
5.0 / 5
4860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات