رهاتل

اظهارات مدیر اینستاگرام جنجال آفرین شد

اظهارات مدیر اینستاگرام جنجال آفرین شد آدام موسری، مدیر اینستاگرام بعد از اینکه ارزش شبکه های اجتماعی برای جامعه را با خودرو ها مقایسه کرد، با موجی از انتقاد روبرو شد.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، موسری روز چهارشنبه در پادکست ریکود مدیا اظهار کرده بود می دانیم افراد زیادی در تصادفات رانندگی از بین می روند اما در مجموع ارزشی که خودرو ها در جهان بوجود آورده اند بیشتر از ضرر آنها بوده و تصور می کنم شبکه اجتماعی هم همینطور است.

این اظهارات بعد از یک مجموعه گزارشهای هفته جاری وال استریت ژورنال بر اساس اسناد داخلی فیسبوک عنوان شد. گزارش این نشریه نشان داد تحقیقات فیسبوک از آن حکایت می کند که اپلیکیشن اینستاگرام برای شماری از نوجوانان زیان آور است. طبق یافته های داخلی فیسبوک، ۳۲ درصد از دختران نوجوان اظهار کرده اند که اینستاگرام سبب شده آنها درباره بدنشان احساس بدی داشته باشند.

در پی انتشار این گزارش، قانونگذاران هر دو حزب حاکم آمریکا خواهان پاسخگویی فیسبوک درباره تأثیر سرویسهای این شرکت بر سلامت روانی نوجوانان و کودکان شدند. برخی از آنها از این شرکت خواستند از برنامه های خود برای عرضه اپلیکیشن اینستاگرام ویژه کودکان دست بردارد.

مقایسه اینستاگرام با خودرو ها از جانب موسری بعد از این صورت گرفت که پیتر کافکا، میزبان پادکست از مدیر اینستاگرام پرسید اگر شبکه اجتماعی همان گونه که مصرف سیگار برای افراد مضر است، زیان آور باشد آیا این سرویس باید تعطیل یا محدود شود. موسری هم در جواب بود: بطور قطع نه و من واقعا موافق مقایسه اینستاگرام با مواد مخدر یا سیگار که اگر مزیتی هم داشته باشند بسیار اندک است نیستم. هر چیزی که در ابعاد گسترده استفاده می شود فواید و مضراتی دارد. خودرو ها هم معایب و فایده هایی دارند.

کاربران گوناگونی در توییتر از مقایسه ای که موسری انجام داد انتقاد کرده و گفتند برخلاف شبکه اجتماعی، صنعت خودرو قویا از نظر قانونی تنظیم شده است. یکی از این منتقدان برایان بولاند، مدیر سابق فیسبوک بود.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، موسری بعد از موج انتقادها، در توییتر به دفاع پرداخت و گفت قیاس خودرو عالی نبوده اما وی همچنان روی این باور که مزایای شبکه اجتماعی با مرتبط کردن افراد بیشتر از مضرات آن است، پافشاری کرد.

منبع:

1400/06/27
10:42:35
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات