رهاتل
در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

کتاب مبانی استقرار حکمرانی داده ها تالیف شد

کتاب مبانی استقرار حکمرانی داده ها تالیف شد رهاتل: کتاب مبانی استقرار حکمرانی داده ها در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، چاپ و منتشر گردید.


به گزارش رهاتل به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گردآوری و تألیف این کتاب که در شش فصل تهیه شده، توسط بهروز الیاسی، مهدی حسنی نسب، فهیمه سلیمی کوچی و مهدی حسین پور انجام شده است. مطالب کتاب بطور اخص، به مفاهیم چارچوب ها، مؤلفه های حکمرانی داده ها، مدیریت اسناد و محتوای داده ای و همین طور مدیریت فراداده ها می پردازد و دستاورد آن ارتقای منافع سازمان از نظر سازگاری داده ها، بهبود کیفیت داده ها، تدقیق و کامل بودن داده ها، پیشینه سازی استفاده از داده ها در تصمیم گیری ها، بهبود برنامه ریزی کسب وکار، بهبود عملکرد مالی و بیشینه سازی سود است. از آنجائیکه داده های با ارزش سازمانی باید بعنوان یک دارایی مدیریت شوند، در این کتاب، مجموعه ای از سیاست ها، تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها، اختیارات، اقدامات، مسؤولیت ها و پایش ها که ناظر بر مدیریت دارایی های داده ای سازمان است و حکمرانی داده ها نامیده می شود، ارائه شده است.
در فصل نخست این کتاب به کلیات و مفاهیم حکمرانی داده ها پرداخته شده است. فصل دوم چالش ها و فرصت های حکمرانی داده ها، فصل سوم مؤلفه های حکمرانی داده ها، فصل چهارم داده ها مدیریت اسناد و محتوا، فصل پنجم مدیریت فراداده ها و فصل پایانی به نتیجه گیری اختصاص یافته است. این کتاب کوشیده تا راهگشای خوبی برای تمامی سازمان ها و نهادهای کسب و کاری خصوصی و دولتی با هدف نظام مند سازی مدیریت استفاده از منابع داده ای و ارتقای علمی صنعت داده پردازی در کشور باشد. خواندن این کتاب به علاقه مندان مباحث علوم داده، مدیریت کسب وکار و فناوری اطلاعات سفارش می شود.


منبع:

1400/06/24
14:37:59
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات