رهاتل

ارزآوری بسیار با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک در اکسپوی دبی

ارزآوری بسیار با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک در اکسپوی دبی رهاتل: به گفته عضو هیئت مدیره اتاق مشترک تجاری ایران و امارات، اکسپوی دبی با شعار «پیوند ذهن ها، خلق آینده»، فرصتی طلایی است که در مدت شش ماه می تواند ارزآوری بسیاری در آینده با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک با همتایان بین المللی برای کشور داشته باشد.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، در جلسه مشترک دبیر کل انجمن ورزش های الکترونیک ایران و دبیر سابق فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا با رییس کمیسیون فناوری و تکنولوژی های نوین اتاق مشترک تجاری ایران و امارات به بحث و تبادل نظر پیرامون حضوری قوی و تاثیر گذار در نمایشگاه جهانی اکسپوی دبی پرداختند و در این راستا تفاهم نامه ای نیز بین این دو مجموعه منعقد خواهد شد. این جلسه با هدف مشارکت و همکاری طرفین در موضوعات مختلف مربوط به حوزه ورزش های الکترونیک، رباتیک، هوش مصنوعی و تکنولوژی های نوین ورزشی در جهت حضوری قوی و موثر در نمایشگاه جهانی اکسپوی دبی انجام شد.
سادینا آبایی، عضو هیئت مدیره اتاق مشترک تجاری ایران و امارات با اعلان اینکه اکسپوی دبی با شعار «پیوند ذهن ها، خلق آینده» بستری منحصربه فرد برای به اشتراک گذاری درس ها، راهکار ها و ایده ها برای ساخت فردایی بهتر را در اختیار جهانیان قرار می دهد اظهار داشت: اکسپو، فرصتی طلایی است که در مدت شش ماه می تواند ارزآوری بسیاری در آینده با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک با همتایان بین المللی برای کشور داشته باشد.
وی با اعلان اینکه این رویداد بزرگ یکی از اکسپوهایی است که در آن صنعت ایران و برندهای بزرگ می توانند به خوبی بدرخشند اظهار داشت: اتاق مشترک تجاری ایران و امارات با هدف گسترش روابط تجاری بین دو کشور تشکیل شده و تقویت فضای تجاری و توسعه کارهای اقتصادی دو کشور از اهداف اولیه تشکیل این اتاق مشترک بوده است.
صنعت سرگرمی، پاسخی به تقاضاهای بیش از پیش فعلی است
رییس کمیسیون فناوری اطلاعات و تکنولوژی اتاق مشترک تجاری ایران و امارات در این دیدار به صنعت مهم بازی های کامپیوتری اشاره و اشاره کرد: اگر در گذشته، گذران اوقات فراغت بعنوان امری حاشیه­ ای تلقی می شد، امروزه با تغییرات وسیعی که در جهان رخ داده است، اوقات فراغت نه فقط امر حاشیه ای نیست بلکه یکی از با اهمیت ترین جنبه های زندگی افراد است که جنبه­ اقتصادی آن نیز بسیار قابل توجه است. در این فضا، صنعت سرگرمی پاسخی است به تقاضاهای بیش از پیش فعلی که در حوزه­ اوقات فراغت وجود دارد.
آبایی افزود: حجم انبوهی از کالاها و خدمات در سراسر جهان در حوزه­ صنعت سرگرمی تولید و ارائه می شود. بر این اساس بازی های کامپیوتری نیز در جهان امروز بعنوان قسمتی از «صنعت سرگرمی» به حساب می آیند. در دهه­ اخیر گسترش این بازی­ ها سبب شده تا از این حوزه بعنوان یکی از مهم­ ترین بخش­ های صنعت سرگرمی نام برده شود.
وی بیان کرد: تولید بازی های کامپیوتری در حقیقت حوزه های کاری، زمینه های تکنولوژیک و عوامل گوناگونی از تجارت و صنعت را به یکدیگر پیوند می دهد و گستردگی این صنعت در بستری به وسعت جهان باعث شده امروزه از مقوله «بازی های جهانی» صحبت شود که به جهانی شدن بازی های کامپیوتری اشاره دارد و حضور علاقه مندان و فعالان کشورمان در اکسپوی ۲۰۲۱ دبی نشان دهنده پیشرفت کشورمان در این صنعت مهمست.
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک تجاری ایران و امارات اشاره کرد: اتاق ایران و امارات آمادگی خودرا برای و پشتیبانی از فعالان این حوزه در اکسپوی دبی اعلام می کند و مشتاق حضور علاقه مندان به این حوزه که بیشتر قشر نوجوان و جوانان را می سازند در نمایشگاه بین المللی اکسپوی دبی است.
گردش مالی بسیار بالا و سودهی قطعی
در این دیدار همین طور لقمان شاورانی -دبیر کل انجمن ورزش های الکترونیک ایران- با معرفی انجمن ورزش های الکترونیک ایران، سوابق و کارهای داخلی و بین المللی انجمن از سال ۱۳۸۵ تا امروز، این حوزه را یک صنعت بزرگ ورزشی تفریحی معرفی نمود که دارای ابعاد مختلف علمی، اقتصادی و فرهنگی است.
شاورانی با ابراز امیدواری به ورود اتاق تجاری ایران و امارات به این صنعت و پشتیبانی از تولیدکنندگان در پاویون ایران در نمایشگاه اکسپوی دبی، میزان بالای مخاطبان میلیونی این صنعت را در کنار گردش مالی بسیار بالا و سودهی قطعی، سرمایه گذاری مادی و معنوی را در این صنعت تضمین کننده موفقیت تاجران و سرمایه گذاران ایرانی دانست.
دبیر کل سابق فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا با اشاره به سابقه دبیر کلی فدراسیون آسیایی خود و ارتباط خوب و مناسب انجمن ورزش های الکترونیک ایران در سطح بین الملل خصوصاً با همتای اماراتی خود، شیخ سلطان بن خلیفه آل نهیان، رییس فدراسیون ورزش های الکترونیک امارات، ابراز امیدواری کرد که ظرفیت های بین المللی انجمن را با کمک و همراهی اتاق مشترک تجاری ایران و امارات فعال کند.
در این دیدار پیرامون مفاد تفاهم نامه انجمن ورزش های الکترونیک ایران و اتاق مشترک تجاری ایران و امارات صحبت شد که بعد از بررسی های لازم به زودی این تفاهم نامه بین دو طرف منعقد خواهد شد.
منبع:

1400/06/06
08:12:29
5.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات