رهاتل

محبوبیت سیگنال از غرب به شرق گسترش یافت

محبوبیت سیگنال از غرب به شرق گسترش یافت به گزارش رهاتل نگرانی نسبت به سیاستهای حریم خصوصی واتس اپ سبب شده است علاوه بر میلیونها کاربر در غرب، کاربران چینی هم به دانلود اپلیکیشنهای پیام رسان سیگنال و تلگرام اقدام نمایند.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، بعد از اطلاعیه واتس اپ که به کاربران درباره اشتراک گذاری اطلاعاتشان با فیسبوک یادآوری می کرد، کاربران کوچ به پلتفرمهای رمزگذاری شده دیگر را آغاز کردند و طبق آمار کانال رسمی تلگرام، این اپلیکیشن پیام رسان در فاصله ۱۰ تا ۱۳ ژانویه ۲۵ میلیون کاربر جدید اضافه کرد. دانلود سیگنال از راه فروشگاههای اپ استور اپل و گوگل پلی در دهها کشور افزایش یافت.

کوچ کاربران در هفتم ژانویه که الون ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در پیامی به ۴۰ میلیون هوادارش در توییتر سفارش کرد برنامه سیگنال را نصب کنند، شدت یافت.

رشد تلگرام و سیگنال در چین به اندازه مناطق دیگری که واتس اپ در آنجا اپلیکیشن اصلی مورد استفاده کاربران بوده، قابل ملاحظه نبوده است اما رشد اخیر کاربران این اپلیکیشنها در چین که وی چت اپلیکیشن شماره یک به حساب می آید، نشان داده است اپلیکیشنهای پیام رسان دیگر با ظرفیتهای متفاوت در چین همچنان وجود دارند.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی حسگر تاور، سیگنال در فاصله هشتم تا ۱۲ ژانویه ۹ هزار دانلود جدید از فروشگاه اپ استور چین داشت که رشد ۵۰۰ درصدی در مقایسه با فاصله سوم تا هفتم ژانویه را نشان داده است. تلگرام در فاصله هشتم تا ۱۲ ژانویه ۱۷ هزار دانلود جدید داشت که رشد شش درصدی در مقایسه با سوم تا هفتم ژانویه را نشان داد. رشد واتس اپ در مدت مذکور متوقف گردید و ۱۰ هزار دانلود داشت.

این حقیقت که تلگرام، سیگنال و واتس اپ در چین قابل دسترس هستند، امکان دارد برای برخی مایه تعجب باشد اما سایت رصد سانسور اپل نشان داده است که همه اپلیکیشنهای پیام رسان غربی همچنان در فروشگاه برنامه اپل موجود هستند. وضعیت برای اندروید متفاوت می باشد چونکه خدمات گوگل عموما در چین مسدود شده اند و کاربران اندروید از فروشگاههای برنامه اندروید که توسط شرکتهایی نظیر تنسنت و بایدو اداره می گردند، استفاده می نمایند. تلگرام و سیگنال در این فروشگاههای اندروید برای دانلود موجود نیستند و تنها کاربرانی که از ابزارهای فیلترشکن استفاده می نمایند، قادر به دسترسی به گوگل پلی و نصب این اپلیکیشنها هستند.

چالش بعدی استفاده از این اپلیکیشنهاست. برخی مانند سیگنال بدون احتیاج به ابزار فیلترشکن به سادگی کار می کنند اما مشکل اصلی ثبت نام در سیگنال است. کاربر باید با استفاده از یک شماره تلفن حسابش را فعال کنند و شماره های تلفن چینی با هویت واقعی کاربران ثبت شده اند. کاربران می گویند واتس اپ گاهی بدون احتیاج به فیتلرشکن در چین کار می کند اما بسیار کند است و فیسبوک بدون فیلترشکن قابل دسترس نیست.

طبق قانون امنیت سایبر که از سال ۲۰۱۷ به اجرا گذاشته شد، شرکتها برای فعالیت قانونی در چین باید اطلاعات کاربران را در سرورهای داخل این کشور ذخیره کنند و اطلاعات لازم را در اختیار مقامات قرار دهند. بعنوان مثال اپل با یک فراهم کننده خدمات ابری چینی برای ذخیره اطلاعات کاربران چینی خود همکاری می کند.

بر اساس گزارش تک کرانچ، این اجبار پرسشهایی را درباره نوع تعامل سیگنال و سایر اپلیکیشنهای خارجی با مقامات چینی برانگیخته است. سیگنال اعلام نموده که هیچ اطلاعاتی را به پلیس هنگ کنگ نداده است و هیچ اطلاعاتی برای ارائه به پکن ندارد.
1399/11/01
12:07:05
0.0 / 5
1196
تگهای خبر: اپل , تلفن , تلگرام , توییتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات