رهاتل

مسدودیت دانلود وی چت و تیك تاك از روز یكشنبه

مسدودیت دانلود وی چت و تیك تاك از روز یكشنبه رهاتل: دولت آمریكا رسما برنامه هایی را برای مسدودیت دانلود اپلیكیشن های وی چت و تیك تاك از فروشگاههای برنامه آمریكایی از روز یكشنبه اعلام نمود.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا اعلام نمود انتقال پول در داخل آمریکا که مربوط به اپلیکیشن وی چت و شرکت مادرش تنسنت هولدینگز است، ممنوع خواهد شد. سایر اقداماتی که از ۲۰ سپتامبر ممنوع می شوند، شامل توزیع، نگهداری و به روزرسانی وی چت یا تیک تاک بوسیله فروشگاههای برنامه در آمریکا هستند.

این فرمان برای فعالیتها یا انتقال پول مربوط به شرکت تنسنت در خارج از آمریکا اعمال نمی گردد. محدودیتها برای هر دو اپلیکیشن از ۲۰ سپتامبر به اجرا گذاشته می شود اما محدودیت مبادلات تیک تاک از ۱۲ نوامبر اعمال خواهد شد تا این اپلیکیشن فرصت پیدا کند با شرکت اوراکل قرارداد ببندد و رضایت دولت ترامپ را جلب نماید. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام نمود اگر نگرانیهای مربوط به امنیت ملی تا آن زمان برطرف شوند، این ممنوعیتها ممکنست رفع شوند.

ویلبر راس به شبکه فاکس بیزنس اظهار داشت: مقررات ما درباب وی چت مشابه تیک تاک نیست. آمریکاییها همچنان قادر خواهند بود از وی چت برای پرداخت پول در چین استفاده کنند. وی چت آمریکا برای همه اهداف بسته خواهد شد. برای تیک تاک در مرحله فعلی، اعمالی مانند به روزرسانی و نگهداری مسدود خواهد شد اما تعطیلی واقعی این اپلیکیشن از ۱۲ نوامبر و زمانی خواهد بود که معامله ای درباب واگذاری آن صورت نگیرد.

واکنش اولیه شرکتهای آمریکایی مثبت بوده برای اینکه ممنوعیت وی چت به مبادلات آمریکایی محدود شده است.

محدودیتهای وزارت بازرگانی آمریکا شرکتهای اپل و آلفابت را ملزم می کند هر دو برنامه تیک تاک و وی چت را تا ۲۰ سپتامبر از فروشگاههای برنامه آمریکایی خود حذف نمایند.

پس از جلسات مختلفی که مقامات دولت آمریکا با این شرکتها داشتند، اپل و گوگل آماده هستند به اولتیماتوم اعلام شده عمل کنند.

این ممنوعیت تاثیر فوری روی کاربران فعلی این اپلیکیشن ها ندارد و آنها را مجبور نمی کند برنامه های مذکور را از گوشی هایشان حذف نمایند. علاوه بر حذف وی چت و تیک تاک از فروشگاههای برنامه، دسترسی به ابزارهای طراحان هم قطع شده و مانع از دانلودهای جدید و به روزرسانی های متعاقب برای کاربران فعلی می شود. این اقدام در مجموع موجب می شود این اپلیکیشن ها در بلندمدت غیرقابل استفاده شوند.

بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا مشخص نکرده که دولت آمریکا تحت کدام اختیارات این اپلیکیشن ها و مبادلات مربوط به آنها را ممنوع می کند و تمهید اجرایی برای اطمینان از این که کاربران این برنامه ها را از گوشی خود حذف می کنند و راهی برای دور زدن ممنوعیتها و دانلود به روزرسانیها پیدا نمی کنند، وجود ندارد.

این ممنوعیت روی شرکتهای آمریکایی که اجازه می دهند پرداختهای مالی بوسیله وی چت انجام بگیرد، تاثیر می گذارد برای اینکه محدودیتهای فوق، خدمات بوسیله این اپلیکیشن موبایلی برای اهداف انتقال پول یا انجام پرداخت در آمریکا را قدغن می کند. وی چت در آمریکا تنها ۱۹ میلیون کاربر روزانه دارد در صورتیکه در چین و جهان ۱.۲ میلیارد کاربر دارد. تیک تاک ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد و بیش از دو میلیارد بار در سراسر جهان دانلود شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ششم اوت با امضای دو فرمان جداگانه، مبادله با اپلیکیشن های چینی تیک تاک و وی چت را برای شهروندان آمریکایی ممنوع و اعلام نمود این ممنوعیت از ۴۵ روز دیگر اجرا می شود. مقامات آمریکایی این اپلیکیشن های چینی را تهدیدی برای امنیت ملی خوانده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بایت دنس سرگرم مذاکره با شرکت اورکل درباب فروش سهمی در کارهای آمریکایی تیک تاک بمنظور رفع نگرانیهای دولت آمریکا درباب انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی به چین است.

منبع:

1399/06/29
14:58:06
5.0 / 5
1984
تگهای خبر: اپل , خدمات , دانلود , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات