رهاتل
توانگر:

مسدودسازی‬⁩ شبكه های اجتماعی بهترین چاره نیست

مسدودسازی‬⁩ شبكه های اجتماعی بهترین چاره نیست به گزارش رهاتل نماینده مردم تهران در مجلس ضمن اعلام مخالفت خود با طرح مجلس برای ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، احراز هویت كاربران را در تضاد با حریم خصوصی شهروندان دانست و اظهار داشت: مسدودسازی‬⁩ شبكه های اجتماعی راهكاری سازنده یا دست كم بهترین چاره نیست.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، مجتبی توانگر در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ‏«این جانب بعنوان نماینده مردم، ضمن تاکید بر گسترش اقتصاد دیجیتال، توسعه شبکه ملی اطلاعات و گسترش توان حاکمیتی جمهوری اسلامی در ⁧‫فضای مجازی‬⁩، با طرح ارائه شده در مجلس مخالفم.
‏مسأله ⁧‫مجلس‬⁩، ⁧‫اقتصاد‬⁩ است و دنبال ⁧‫اقتصاد دیجیتال‬⁩ است.
‏امروز شبکه های اجتماعی و ⁧‫پیام رسان ‬⁩ ها محل ارتباط و ابزار کار مردم هستند و بویژه کسب و کارهای خرد و معاش افراد زیادی به این فضا وابسته است، ⁧‫ مسدودسازی‬⁩ شبکه های اجتماعی راهکاری سازنده یا دست کم بهترین چاره نیست، تعامل و پاسخگو نمودن پلت فرم های خارجی دستورکار درست تری است.
طبق فتوای روشن مقام معظم رهبری مورخ ۲۰ فروردین ۹۸ نقض حریم خصوصی کاربران درفضای مجازی حرام شرعی است، پس قسمتی از طرح که به احراز هویت کاربران ارتباط دارد در تضاد با آزادی و حریم خصوصی شهروندان قرار دارد. در عین حال که با اصول قانون اساسی نیز در تضاد آشکار است
توسعه ⁧‫شبکه ملی اطلاعات‬⁩ نیازمند اتخاذ تدابیر سازنده و تشویقی برای جلب مشارکت شهروندان و بویژه افزایش تولیدات محتوایی و برنامه های کاربردی بومیست و تصمیماتی که ملت را به توسعه این شبکه بدبین کند بالطبع مضرست
‏همچنین بی توجهی ⁧‫وزیر ارتباطات‬⁩ و دستگاه فرهنگی دراین زمینه حتما پیگیری می شود.»
منبع:

1399/06/05
17:25:00
5.0 / 5
2472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات