رهاتل

تعقیب قضایی اوبر و لیفت در پشتیبانی از رانندگان

تعقیب قضایی اوبر و لیفت در پشتیبانی از رانندگان رهاتل: مقامات قضائی محلی در ایالت كالیفرنیای آمریكا قصد دارند دو شركت اوبر و لیفت را مورد پیگرد قانونی قرار دهند و این شركت ها را مجبور به انجام تعهدات نسبت به رانندگانشان كنند.به گزارش رهاتل به نقل از انگجت، دو شرکت اوبر و لیفت حاضر نیستند رانندگان خودرا بعنوان کارمند طبقه بندی کنند و همین مساله موجب می شود رانندگان مذکور قادر به استیفای خیلی از حقوق قانونی خود بر اساس قوانین داخلی امریکا نباشند.
از همین رو دادستان های محلی در لس آنجلس، سن دیه گو و سان فرانسیسکو، اوبر و لیفت را مورد پیگرد قضائی قرار داده اند تا آنها مجبور شوند رانندگان خودرا بعنوان کارمند و نه پیمانکار طبقه بندی کنند. در صورت محکومیت این دو شرکت در دادگاه جریمه ای چند صد میلیون دلاری در انتظار دو شرکت مورد اشاره است.
در نظر گرفته شدن رانندگان اوبر و لیفت بعنوان پیمانکار سبب شده تا آنها نتوانند از خیلی از مزایای شغلی کارمندان پس از شیوع ویروس کرونا در آمریکا استفاده کنند. همچون این مزایا می توان به پرداخت حقوق بیکاری، پرداخت حقوق در زمان بستری به سبب بیماری، پرداخت اضافه کار و نیز دریافت بیمه بیکاری اشاره نمود.
به دنبال فشارهای شدید به اوبر و لیفت، این دو شرکت وعده دادند که به رانندگان خود که به سبب شیوع ویروس کرونا و اعمال سیاست های قرنطینه گرفتار ضرر و زیان شده اند، غرامت مالی پرداخت کنند. اما این سیاست گذاری به معنای پرداخت هزینه های درمانی یا برخی هزینه های دیگر پرداختی به کارمندان نخواهد بود.


منبع:

1399/02/18
13:32:55
5.0 / 5
2803
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات