رهاتل

اكانت قدیمی توییتر چند؟

اكانت قدیمی توییتر چند؟ رهاتل: توییتر از آن شبكه های اجتماعی است كه با وجود فیلترینگ، مسئولان در آن حضور دارند و اخیرا آگهی فروش حساب های قدیمی این شبكه اجتماعی جلب توجه كرده است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، فیلتر توییتر در كارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در سال ۱۳۸۸ مصوب شده و به وزارت ارتباطات ابلاغ گردید و این فیلتر تا امروز ادامه داشته است. با این وجود، خیلی از مسئولان در این شبكه اجتماعی حساب دارند و حتی اطلاع رسانی های خودرا بوسیله آن انجام می دهند. محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- یكی از وزرایی است كه از شروع ورودش به كابینه دولت دوازدهم، در شبكه های اجتماعی حضور فعالی داشت و توییتر هم یكی از شبكه های مورد توجه او و حتی معاونانش است.
یكی از مواردی كه در ابتدای حضور جهرمی در توییتر برای كاربران عجیب بود، حضور در این شبكه اجتماعی فیلترشده بود و اینكه به زعم كاربران، مگر توییتر فیلتر نیست و اینكه آیا آقای وزیر هم از فیلترشكن استفاده می كند؟ اما جهرمی به این سوالات هم پاسخ داد كه فیلترشكنی در كار نیست و شرایطی فراهم گشته است كه برخی افراد و مسئولان باتوجه به مسئولیت شان می توانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده كنند.
جهرمی حتی درباره عضویت خود در شبكه توئیتر اظهار نمود: بنابر قانون فعالیت توئیتر در ایران ممنوع شده است چون قانونگذار می تواند حكم بدهد كه فعالیت شركت خارجی در ایران ممنوع شود اما فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست چون هیچ قاضی و هیچ دستگاهی نمی تواند حكم عمومی بدهد مگر اینكه مصوبه مجلس شورای اسلامی باشد.
البته از همان ابتدای دولت دوازدهم و حضور جوان ترین وزیر در كابینه، زمزمه هایی از كوشش برای رفع فیلتر توییتر شنیده شده بود. حتی حسن روحانی درباره محدودیت های اعمال شده در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی مانند توییتر از سویی و استفاده بیشتر مسئولان از این فضا سوی دیگر و تناقض این وضعیت اظهار نمود: اشكال شما به نظر من اشكال واردی است و ما در حد توانمان در دستگاه مجریه تلاش خودرا انجام داده ایم كه این فضا برای مردم بازتر باشد.
با این وجود، با گذشت دو سال از دولت دوازدهم و شش سال از ریاست جمهوری روحانی، كلیدی برای باز شدن توییتر پیدا نشده و حتی تلگرام هم از سال قبل به جمع فیلتری ها افزوده شد. البته بارها گفته شده كه تصمیم گیری درباره فیلتر یا رفع فیلتر یك شبكه اجتماعی یا انواع دیگر اپلیكیشن ها در حیطه اختیارات شورای عالی فضای مجازی و كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.
اما یكی از مواردی كه این روزها مشاهده می شود و شاید بتوان بعد از حضور مسئولان در یك شبكه اجتماعی فیلترشده، از آن بعنوان شگفتی دیگر نام برد، آگهی های فروش حساب های توییتری قدیمی در اپلیكیشن فروش كالاهای دست دوم است. حساب هایی كه بنظر می رسد هرچه قدمتشان بیشتر باشد، قیمت بیشتری برای فروش آنها گذاشته شده است. نكته جالب آنكه اساسا بخشی بعنوان شبكه های اجتماعی در دسته بندی های این اپلیكیشن وجود ندارد و بنا بر این این آگهی ها در قسمت لوازم الكترونیكی و لوازم جانبی موبایل قرار گرفته است.


قیمت هایی كه برای این حساب های قدیمی گذاشته شده، از یك تا ۱۵ میلیون تومان و حتی با ذكر قیمت توافقی هم وجود دارد. نخستین كاربر دو هفته پیش به این كار اقدام نموده كه البته دلیل فروش اكانت در این آگهی فروش، تعداد دنبال كنندگان آن است. برای اینكه هم اكنون شبكه های اجتماعی به یكی از روش های تبلیغ تبدیل گشته اند و دنبال كنندگان یا فالوئرها می توانند از معیارهای یك حساب با مخاطب بالا باشند.
اما بعد از آن، اكانت های توییتری قدیمی، از آنهایی كه ورودشان به این شبكه اجتماعی در سال ۲۰۰۷ بوده و حتی تا ۲۰۱۷ هم در این تبلیغات به چشم می خورد، حساب هایی كه از عباراتی همچون «اكانت صفر» و «كارنكرده» و «بدون استفاده» برای تبلیغ خود بهره گرفته اند و اینطور بنظر می رسد كه تمایل كاربران برای داشتن حساب هایی كه قدیمی تر هستند، درمقایسه با اكانت های توییتری با فالوئر بالا، بیشتر است.
هر چند نمی توان انكار كرد كه استفاده از ابزارهایی مانند اپلیكیشن های آگهی، همواره موارد عجیب زیادی را به خود دیده است و فروش اكانت های توییتر هم یكی از آنهاست؛ صرف نظر از اینكه این حساب ها اصلا خریداری داشته باشند و آیا قرار دادن آگهی های عجیبی از این دست ادامه خواهد داشت یا خیر و اصلا چه سازوكاری برای تایید آگهی هایی كه در چنین فضایی قرار داده می شوند وجود دارد.
منبع:

1398/12/12
19:37:19
5.0 / 5
4194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات