رهاتل
بررسی وضعیت دكل های مخابراتی ؛

وجود دكل های اضافی ماكروویو در سطح تهران

وجود دكل های اضافی ماكروویو در سطح تهران به گزارش رهاتل مدیرعامل شركت ارتباط مشترك شهر با اشاره به میزان عقب ماندگی تهران درحوزه ارتباطات ثابت پهن باند، اظهار داشت: شاهد وجود دكلهای اضافی ماكروویو برای پوشش ارتباطات پهن باند بی سیم در شهر تهران هستیم.به گزارش رهاتل به نقل از مهر، نشست بررسی وضعیت دكل های مخابراتی در سطح شهر تهران و ابهامات پیش رو بامداد امروز چهارشنبه در برج میلاد تهران با حضور نمایندگان شركت ارتباط مشترك شهر، عضو شورای شهر و نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی برگزار گردید.
در این نشست فرهود كاظمی مدیرعامل شركت ارتباط مشترك شهر با اشاره به نقش این شركت بعنوان زیرمجموعه شهرداری تهران در بررسی وضعیت دكل ها و آنتن های مخابراتی در سطح شهر تهران اظهار داشت: بر اساس آمار اتحادیه جهانی مخابرات بیشتر از ۴۵۰۰ سایت رادیویی موبایل در سطح شهر تهران وجود دارد كه نسبت به هر هزار نفر جمعیت تهران این تعداد از كشورهای توسعه یافته به مراتب كمتر است.
وی اظهار داشت: الان در كشورهای توسعه یافته تعداد سایت های رادیویی به ازای هر هزار نفر بالاتر از یك و در كشوری مانند دانمارك نزدیك به ۲.۵ است اما در تهران این آمار حدود ۵۲ صدم اعلام می شود.
كاظمی با اشاره به اینكه از لحاظ زیرساخت های مخابراتی در مخابرات سیار چندان توسعه یافته نیستیم، اظهار داشت: بنابراین است كه برای مثال در صورت ایجاد یك ترافیك سنگین در یك خیابان تهران، گاها شاهد بروز اختلال در مكالمه و اینترنت می شویم.
وی با با اشاره به اینكه این مورد كه تهران تنها به هزار سایت مخابراتی نیاز دارد توهمی بیش نیست، اضافه كرد: در صورتیكه تنها هزار سایت موبایل در شهر تهران باشد، به ازای هر هزار نفر این شاخص به ۱۱ می رسد و كیفیت سرویس دهی افت می كند.
كاظمی خاطرنشان كرد: در حوزه ارتباطات ثابت كه شامل ارتباطات بی سیم و كابلی می شود و سرویس هایی مانند ADSL، اینترنت فیبر و TDLTE را در بر می گیرد، بر مبنای شاخصهای اتحادیه جهانی مخابرات تعداد اشتراك ارتباطات پهن باند به ازای هر صد نفر ۱۲ درصد اعلام شده كه این شاخص در كشورهای پیشرفته بیشتر از ۳۰ درصد است و بنابراین است كه شاهد اختلالات ارتباطی در این عرصه به علت كمبود ایستگاه های مخابراتی هستیم.
مدیرعامل شركت ارتباطات مشترك شهر تصریح كرد: مشكل این است كه ما در تهران تنها در حوزه ارتباطات پهن باند بی سیم از نوع ماكروویو دارای دكل های اضافی هستیم و این دكل های مرتفع سبب بروز نابسامانی در مبلمان شهری در سطح تهران شده است، این در شرایطی است كه دكل های ماكروویو سال هاست كه در كشورهای پیشرفته دیده نمی شوند اما به خاطر ضعف ارتباطات ثابت كابلی این دكل ها همچنان در سطح شهر تهران وجود دارند.
وی اظهار داشت: ۹۰ درصد دكل ها در تهران از نوع ماكروویو است و این در شرایطی است كه در كشورهای توسعه یافته بستر ارتباطات ثابت به هیچ عنوان ماكروویو نیست.
كاظمی با اشاره به اینكه برنامه ریزی شهرداری برای ایجاد خیابان های تاب آور در دست انجام است، اظهار داشت: یكی از خصوصیت های این خیابان ها علاوه بر تردد ایمنی پیاده، دوچرخه و سواره، مبحث زیرساخت های شهری است كه بحث ساماندهی سایت های مخابراتی هم از این حیث در دستور كار قرار دارد.
وی تاكید كرد: برای رسیدن به این هدف، شهر تهران باید مجهز به داكت های مخابراتی و الكترونیكی باشد و فقدان زیرساخت لازم در این حوزه الان سبب توسعه غیرمتوازن و ناپایدار در سطح شهر شده است، بنابراین است كه بخش عمده ای از ترافیك دیتا از راه موبایل به شهروندان عرضه می شود و اینترنت فیكس ظرفیت خدمات دهی را ندارد و اپراتور مجبور می شود از دكل های ماكروویو استفاده نماید.
كاظمی با تاكید بر اینكه رسیدگی به وضعیت ساماندهی سایت های مخابراتی شهر تهران مطابق با مصوبه ساماندهی این سایت ها در سال ۹۱ و ضوابط مصوبه سال ۹۴ در كارگروهی با حضور نمایندگان شهرداری و سازمان های ذیربط همچون سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت، سازمان تنظیم مقررات بررسی می شود، اظهار داشت: در صورت تأیید این كارگروه، سایت های واجد شرایط مجوز اعطا می شود.
وی اظهار داشت: وجود سایت های غیرقانونی در سطح شهر تهران از نظر زیباسازی شهری و عدم رعایت شرایط نصب و استقرار، مربوط به سال های پیش از ایجاد این كارگروه بوده است و برنامه ما در سال ۹۸ این است كه تا آخر سال پرونده رسیدگی به این سایت ها خاتمه یابد و اپراتورهای ثابت و سیار برای توسعه شبكه شان باید مجوز خویش را از شركت ارتباط مشترك شهر دریافت نمایند.

1398/10/25
16:49:56
5.0 / 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات