رهاتل
در تفاهمنامه چندجانبه با بنیاد ملی نخبگان اعلام شد

تشكیل زیست بوم تلفن همراه در وزارت ارتباطات

تشكیل زیست بوم تلفن همراه در وزارت ارتباطات به گزارش رهاتل معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تعریف پروژه های پیشران در جهت اقتصاد مقاومتی اطلاع داد و اظهار داشت: همچون این پروژه ها می توان به تشكیل زیست بوم تلفن همراه با نگاه پشتیبانی از تولید داخل اشاره نمود.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، دكتر هاشمی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان بنیاد ملی نخبگان، سازمان صدا و سیما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات كه در جهت اجرای طرح احمدی روشن صورت گرفت، به بیان اهداف و مأموریت های معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات اشاره نمود و اضافه كرد: در این معاونت طرح اقتصاد مقاومتی با عنوان "كریدور فاوا" تعریف شده است.
وی با اشاره به اینكه در این طرح تعدادی پروژه های پیشران در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: همچون پروژه های پیشران تعریف شده در این طرح می توان به طرح كمك به تشكیل زیست بوم تلفن همراه با نگاه پشتیبانی از تولید داخل اشاره نمود.
هاشمی در اینباره توضیح داد: زمانی كه صحبت از تلفن همراه می شود. مولفه های گوناگونی در این زیست بوم نقش ایفا می كنند كه این مولفه ها از تولید سخت افزار تا تشكیل استارتاپ ها و پیاده سازی نرم افزارها برای عرضه خدمات و سرویس ها می شود.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، بیگ دیتای شكل گیری اینترنت اشیاء و منطبق بر نیاز و نسل پنجم اینترنت را از دیگر پروژه های پیشران طرح اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه نام برد و خاطرنشان كرد: ایجاد ارتباط میان نهادهای مختلف همچون لزوم های مورد نیاز امروز كشور ما است. چون كه در این ارتباطات علاوه بر شناسایی نخبگان از هسته های نخبگانی در رفع معضلات كشور بهره گرفته می شود.
هاشمی با اشاره به امضای تفاهم نامه با بنیاد ملی نخبگان تصریح كرد: در معاونت فناوری وزارت ارتباطات آمادگی داریم كه با تمام توان از توانمندی های نخبگان در جهت حل مساله كمك بگیریم.1398/09/04
14:54:05
5.0 / 5
4330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات