رهاتل

دست رباتیك مكعب روبیك را به سرعت حل می كند

دست رباتیك مكعب روبیك را به سرعت حل می كند رهاتل: یك شركت تحقیقاتی پس از چند سال تلاش موفق به تولید دست رباتیكی شده كه با استفاده از هوش مصنوعی قادر به حل سریع معمای مكعب روبیك است.به گزارش رهاتل به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، شبكه های عصبی مورد استفاده این دست رباتیك می تواند حل سریع مكعب روبیك را ممكن كند.
شركت OpenAI كه این دست رباتیك را تولید كرده می گوید در آن از سیستم كدنویسی OpenAIFive بهره برده است. برنامه ریزی برای تولید دست رباتیك مذكور از بهار سال ۲۰۱۷ شروع شده بود.
در حال حاضر دقت این ربات برای حل مكعب روبیك ۶۰ درصد بوده و اگر میزان به هم ریختگی رنگ های مكعب بسیار زیاد باشد، امكان دارد ربات نتواند آنرا حل كند. در مجموع در جریان آزمایش های انجام شده، این ربات در ۲۰ درصد موارد نتوانسته معمای مكعب روبیك را حل كند.
ربات مورد اشاره در ابتدای فعالیت خود هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه كار كردن با مكعب روبیك و شیوه كنارهم چیدن بخش های همرنگ با یكدیگر نداشت، ولی به تدریج با دریافت اطلاعات از سیستم هوش مصنوعی و ارتقای توان یادگیری خود توانست با صرف زمانی بین سه تا چهار دقیقه معمای مكعب روبیك را حل كند.

1398/07/26
18:21:40
5.0 / 5
4949
تگهای خبر: سیستم , هوش مصنوعی , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات