رهاتل

افزایش دو برابری زمان حذف پروفایل فیسبوك

افزایش دو برابری زمان حذف پروفایل فیسبوك رهاتل: فیسبوك مدت زمان ترك و بستن همیشگی حساب كاربری كاربران را دو برابر كرد.به گزارش رهاتل به نقل از وب سایت the star، این روزها كه نام شبكه اجتماعی فیسبوك برای سریال دنباله دار رسوایی هایش در مورد محافظت از حریم خصوصی كاربران و اطلاعات شخصی آنها خیلی بیشتر از همیشه در فضای مجازی به گوش می رسد، حالا این غول تكنولوژی اعلام نموده است كه مدت زمان ترك همیشگی و بستن حساب كاربری و پروفایل كاربران از ۱۴ روز به ۳۰ روز یعنی یك ماه افزایش پیدا كرده است تا تمامی اطلاعات شخصی آنها كه بر روی پلتفرم فیسبوك ذخیره شده بوده، به صورت كامل حذف شود.

به نظر می رسد كه این اقدام هم زمان با تلاش خیل عظیمی از كاربران برای حذف حساب كاربری خود در فیسبوك در واكنشی اعتراض آمیز به رسوایی های اخیر این شبكه اجتماعی و نقض حریم خصوصی آنها صورت پذیرفته است و حالا فیسبوك می خواهد با طولانی تر كردن روند حذف و بستن همیشگی اكانت و پروفایل كاربران، آنها را از انجام این كار پشیمان كند. در این مدت زمان ۳۰ روزه، كاربران با گزینه ای تحت عنوان "Cancel Deletion" روبرو خواهند شد و امكان دارد باری دیگر به فعالیت در فیسبوك بازگشته و پروفایل خویش را از حذف تمامی اطلاعات برای همیشه مصون بدارند.

تقریبا اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود كه شبكه اجتماعی فیسبوك درگیر بزرگ ترین رسوایی در طول تاریخ خود شد چراكه اخبار بسیاری در خصوص همكاری فیسبوك با یك موسسه تحقیقاتی به نام كمبریج آنالتیكا و افشای اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از كاربران فیس بوكی منتشر گردید. گزارش های منتشره نشان می داد كه اطلاعات بیشتر از ۸۷ میلیون نفر از كاربران فیسبوك در این همكاری به سرقت رفته و افشا شده است.

به نظر می رسد كه كابوس ترسناك و سریال ادامه دار رسوایی های فیسبوك تمامی ندارد و باری دیگر چند روز پیش گزارش های زیادی منتشر گردید كه این شركت را وادار كرد به مبحث جدید دسترسی هكرها به اطلاعات بیشتر از ۳۰ میلیون نفر از كاربران فیس بوكی اقرار كند.

به دنبال این مورد و رسوایی های پی در پی فیسبوك، خیلی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری به كاربرانی كه در این شبكه اجتماعی عضو هستند و در آن حساب كاربری دارند، سفارش كرده اند كه هرچه زودتر اطلاعات شخصی مندرج در حساب های كاربری خویش را پاك كنند و درصورتی كه به اكانت خود در فیسبوك نیازی ندارند، آنرا به صورت كلی از بین ببرند؛ به عقیده آن ها، وضعیت حفظ حریم خصوصی كاربران در فیسبوك اصلا مناسب و قابل قبول نیست و كاربران باید به منظور محافظت و احترام به حریم خصوصی خود از این شبكه اجتماعی برای همیشه خارج شوند.
آن ها هم چنین سفارش كرده اند كه كاربرانی كه علی رغم همه این اتفاقات باز هم تمایل به باز نگه داشتن حساب كاربری خود در فیسبوك دارند، بهتر است هرچه سریع تر پسورد و رمز عبور خویش را تغییر دهند و وضعیت پروفایل خویش را از حالت عمومی به شخصی درآورند تا احتمال افشای اطلاعات شخصی شان به حداقل برسد.
بعد از انتشار خبر رسوایی فیسبوك و نقض حریم شخصی كاربرانش كه چند ماه پیش سروصداهای زیادی تولید كرد، افراد مشهور و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری به حذف صفحه كاربری خود در این شبكه اجتماعی اقدام نموده اند تا بدین ترتیب اعتراض خویش را نسبت به سهل انگاری فیسبوك نشان دهند.
1397/07/23
15:28:09
5.0 / 5
4704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات