رهاتل
آذری جهرمی خبر داد:

كمیته بحران مقابله با تحریم احتمالی اینترنت تشكیل شد

كمیته بحران مقابله با تحریم احتمالی اینترنت تشكیل شد رهاتل: وزیر ارتباطات اظهار داشت: دو كمیته بحران به موازات هم در مركز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات برای مقابله با تحریم احتمالی اینترنت تشكیل شده است.



به گزارش رهاتل به نقل از مهر محمدجود آذری جهرمی در نشست خبری در حاشیه تله كام احتمال قطع شدن اینترنت به بهانه تحریم را غیر محتمل عنوان نمود و اظهار داشت: محدودیت هایی در حوزه خدمات این بخش از جانب آمریكا اعمال شده است اما به نظر نمی رسد كه قطع شدن كامل اینترنت رخ دهد.
وزیر ارتباطات اضافه كرد: با این وجود اما آمادگی لازم برای این شرایط وجود دارد و تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شده است.
وی تاكید كرد: مركز ملی فضای مجازی، كمیته بحرانی در این زمینه تشكیل داده و وزارت ارتباطات هم به موازات این كمیته، كمیته ای برای بررسی جوانب مبحث تشكیل داده است.
آذری جهرمی اظهار داشت: سناریوهای مختلف در این زمینه دیده شده و صدمه های احتمالی مورد بررسی قرار گرفته است.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: آنچه تابحال رخ داده این است كه خیلی از سرویس دهنده های ابری عرضه خدمات خویش را به شركت های داخلی متوقف كرده اند و روتینگ بین الملل هم در زمینه تبادل مالی با محدودیت هایی مواجه شده است كه البته جدی نبود.
وی خاطرنشان كرد: از مجموع سرویس دهنده های داخلی، تنها ۷ درصد ظرفیت خدمات داخلی به لحاظ هیت ترافیك، در خارج كشور، هاست می گردد و ما موفق شدیم در ماه گذشته این ظرفیت را به دو درصد برسانیم تا بتوانیم وابستگی خویش را از این جهت كاهش دهیم.
آذری جهرمی اظهار داشت: در زمینه عرضه سرویس هم به سمت سرویس دهندگان اروپایی به جای امریكاییها رفته ایم و این سرویس دهندگان هم اكنون، خدمات بهتری به ما عرضه می كنند. بر این اساس تمهیدات اندیشیده شده نشان از آمادگی لازم برای مقابله با تحریم ها را دارد.
هیچ مذاكره محرمانه ای با تلگرام نداشته ایم
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص بررسی مبحث مذاكره محرمانه دولت با تلگرام در كمیسیون صنایع مجلس تصریح كرد: هیچ گونه مذاكره جدیدی در ارتباط با تلگرام صورت نگرفته است و این مورد كه در دستور كار هفته جاری كمیسیون صنایع مجلس بود، مربوط به طرح تحقیق و تفحص مجلس از مذاكراتی بود كه ادعا می گردد از جانب دولت به صورت محرمانه انجام گرفته و مربوط به قبل است.
وی تأكیدكرد: این مذاكرات در آن زمان به صورت محرمانه نبوده بلكه با دستور دادستان بخش و كارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ انجام شده است.
گزارش رفتار شناسی كاربران مجعول در توئیتر را منتشر می كنیم
آذری جهرمی درباره مسدود شدن حساب برخی كاربران ایرانی در توئیتر اظهار داشت: مقررات توئیتر برای كاربران غیر طبیعی (فیك) طی سالهای اخیر اتفاق افتاده و این شبكه اجتماعی، كاربران غیر طبیعی و مجعول را شناسایی كرده و آن ها را حذف می كند.
وی اضافه كرد: تا قبل از این در توئیتر انگلیسی مقدار زیادی از فالوورهای روسای جمهور كشورهای مختلف حذف شدند و هم اكنون این مورد به توئیتر فارسی دامنه پیدا كرده است.
وزیر ارتباطات اضافه كرد: توئیتر گروه هایی از كاربران غیر واقعی و هم برخی اكانت های واقعی را غیر واقعی تشخیص داد و آن ها را حذف نمود. این در شرایطی است كه هم اكنون گروه هایی كه ضد نظام فعالیت دارند و كاربر مجعول هستند همچنان در این شبكه فعالیت می نمایند و حذف نشده اند.
وی خاطرنشان كرد: اگر مقرر است مقرراتی صورت گیرد باید به صورت قاعده مند برای همه اعمال شود و بر این اساس ما در پژوهشگاه ارتباطات در حال تهیه گزارش رفتارشناسی از كاربران مجعول در توئیتر هستیم تا صداقت توئیتر را در حذف اكانت كاربران ایرانی به آزمون بگذاریم. این گزارش بزودی منتشر می گردد.
ادامه دارد

1397/07/11
19:47:08
5.0 / 5
4740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات