رهاتل

حمله سایبری به بزرگترین مركز درمانی سنگاپور

حمله سایبری به بزرگترین مركز درمانی سنگاپور رهاتل: بنابر تازه ترین آمارها، هكرها توانسته اند با هك و حمله سایبری به بزرگترین شركت بهداشتی و درمانی سنگاپور، اطلاعات بیش از ۱.۵ میلیون بیمار را به سرقت ببرند.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، به نظر می آید هك و سرقت اطلاعات پزشكی بیماران در بیمارستان ها و مراكز حساس پزشكی رو به افزایش است چراكه در گوشه و كنار جهان بویژه در یك سال گذشته، شاهد حملات سایبری مشابه زیادی بوده ایم كه از بزرگترین حملات سایبری این چنینی می توان به حملات به مراكز درمانی و بهداشت انگلستان و اوكلاهامای ایالات متحده آمریكا اشاره نمود.

اما حالا گزارش هایی انتشار یافته كه نشان داده است بزرگترین مركز بهداشتی و درمانی سنگاپور موسوم به «سینگ هلث» (SingHealth) تحت تاثیر یك حمله سایبری قرار گرفته و اطلاعات بیش از ۱.۵ میلیون بیماری را كه در این مركز پرونده داشتند، به سرقت برده اند.

این حمله سایبری آن دسته از بیمارانی را كه حد فاصل ماه مه ۲۰۱۵ تا ژوئیه ۲۰۱۸ به این مراكز بیمارستانی مراجعه نموده و پرونده تشكیل داده اند، مورد حتحت تاثیر قرار داده است.

البته پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری پیشتر درباره حملات سایبری گسترده به مراكز درمانی، بیمارستانی و كلینیك های بخش سلامت و بهداشت تمامی كشورها در جهان هشدارهای جدی داده بودند كه باید هرچه زودتر اقدامات پیشگیرانه ای را درباره مقابله با صدمه پذیری در برابر این حملات سایبری پیشرفته و خطرناك اتخاذ نموده و انجام دهند چراكه در غیر این صورت، به احتمال خیلی زیاد هدف این هكرها قرار خواهند گرفت و متحمل هزینه های هنگفت و خسارات جبران ناپذیری خواهند شد.

اما با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورهای زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و صدمه ها و خساراتی را متحمل شده اند. طبق گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال قبل ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.

سال گذشته حمله سایبری بدافزار واناكرای به بیمارستان ها و كلینیك های بهداشت و درمان و خدمات پزشكی در انگلستان بدون شك یكی از بزرگترین حملات سایبری در طول تاریخ بود كه مشكلات بی سابقه و وحشتناكی را برای كادر پزشكی و بیماران تولید كرد و وضعیت سلامتی خیلی از افراد را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار داد.
1397/04/31
13:14:56
5.0 / 5
5364
تگهای خبر: سایبر , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات