رهاتل

فیسبوك به ارائه اطلاعات كاربران به ۶۱ شركت اعتراف كرد

فیسبوك به ارائه اطلاعات كاربران به ۶۱ شركت اعتراف كرد رهاتل: فیسبوك اخیرا اعتراف كرده كه اطلاعات جمع آوری شده كاربرانش را با بیش از ۶۱ شركت تكنولوژی در جهان به اشتراك گذاشته است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، بعد از آنكه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیسبوك در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش دست داشته است، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی یا تحقیقاتی متهم كردند.

بعد از آن فیسبوك به سرعت آماج حملات كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.

فیس بوك می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از كاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه كمبریج آنالتیكا قرار گرفته است كه از این میزان، ۱.۱ میلیون نفر از آن ها اهل كشور انگلستان بوده اند. این در حالیست كه پیش تر یك افشاگر به نام كریستوفر وایلی تعداد كاربرانی را كه از رسوایی فیسبوك صدمه دیده اند، ۵۰ میلیون نفر اعلام نموده بود.

رسوایی فیسبوك و همكاری آن با موسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا باعث شد كه انگشت افترا خیلی از نهادهای امنیتی، دولتی و مردمی به سمت و سوی این غول تكنولوژی به نشانه برود.

بعد از به بار آمدن رسوایی مذكور، مارك زوكربرگ – موسس و مدیر عامل فیسبوك – هم اذعان كرد كه در این خصوص سهل انگاری و كوتاهی كرده است و نباید اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربرانش را در اختیار سایر شركت و موسسات تحقیقاتی قرار می داد.
1397/04/17
13:46:29
5.0 / 5
4786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات