رهاتل

استقرار پلتفرم های داخلی در پارک های علم و فناوری

استقرار پلتفرم های داخلی در پارک های علم و فناوری به گزارش رهاتل، طبق آئین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال، سکوها یا پلتفرم های داخلی مشمول می توانند از مزایای قانونی حضور در پارک های علم وفناوری برخوردار شوند.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال هفته گذشته توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف پشتیبانی از کسب و کاری دیجتال صدمه دیده رونمایی گردید.

طی یک ماه و نیم گذشته ملاحظات امنیتی به وجود آمده برای دو پلتفرم خارجی که قسمتی از کسب و کارهای مردم روی آنها بود سبب شتاب در روند تصویب این بخشنامه شد. بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این بخشنامه تسهیلات بسیار خوبی در قسمت های مختلف پیش بینی شده است که به اعتقاد او گام بسیار بزرگ و بلندی برای حمایت کسب و کارهای اینترنتی است و اگر این مصوبه به شکل کامل اجرا شود، حتما اتفاق بزرگی در کشور خواهد افتاد. صرف نظر از این که در ادامه برای دو پلتفرم خارجی چه اتفاقی رخ می دهد، این مسیر دنبال و این ظرفیت برای کسب و کارهای اینترنتی فراهم می شود که بتوانند خودرا ارتقاء دهند؛ همین طور بر حمایت دولت از کسب و کارهای اینترنتی تاکید شده و گفته شده دولت حتما این مسیر را دنبال خواهدنمود.

در بخشنامه مذکور که شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی برای پشتیبانی از کسب وکارها و فعالان آنها است مواردی مانند تأمین منابع برای تجهیزات مورد نیاز سکوهای مشمول، تسهیل مجوز کسب وکار، حفظ حریم خصوصی کسب وکار ها و کاربران، عرضه خدمات دولتی در سکوهای مشمول و تسهیل استقرار سکوهای مشمول درپارک های علم و فناوری برای کاربران و پلت فرم های داخلی درنظر گرفته شده است.

در قسمت مربوط به تأمین منابع برای تجهیزات مورد نیاز سکوهای مشمول اعلام شده است تسهیلاتی از صندوق نوآوری و شکوفایی به سکوها برای گسترش زیرساخت های خود عرضه می شود؛ به عبارتی صندوق نوآوری و شکوفایی صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق کارآفرینی امید موظف اند تسهیلات لازم و با حداقل سود را جهت تأمین امکانات، تجهیزات شبکه، تجهیزات ذخیره سازی و پردازش داده ها، برای عرضه دهندگان خدمات ابری و مراکز داده ای که به سکوهای مشمول ارائه خدمت می کنند، در قالب اساس نامه خود فراهم آورند. همین طور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تأمین زیرساخت های اولیه سکوها حمایت می کند.

حفظ حریم خصوصی کسب وکارها و کاربران از دیگر حمایت های درنظر گرفته شده در این بخشنامه است که گفته شده داده های کاربران در سکوهای مشمول جزو اسرار تجاری بوده و با متخلفان برخورد قانونی می شود. در قسمت عرضه خدمات دولتی در سکوها هم اعلام شده طی یک برنامه زمان بندی شده و به مرور خدمات دولتی بوسیله سکوها به مردم عرضه خواهد شد.

اما در این بخشنامه حمایت ویژه ای برای سکوها مشمول درنظرگرفته شده است و آنها می توانند از مزایای قانونی حضور در پارک های علم وفناوری برخوردار شوند. در حقیقت بمنظور حمایت و برخورداری سکوها از مزایای استقرار در پارک های علم و فناوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است شرایط پذیرش و استقرار دفتر های اصلی و شعب پلت فرم های مشمول را در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات یا شعب استانی آن فراهم آورد.

منبع:

1401/08/20
14:00:43
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات