رهاتل
معاون رگولاتوری خبر داد

کاهش زمان ترخیص تجهیزات فاوا

کاهش زمان ترخیص تجهیزات فاوا به گزارش رهاتل، معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی اظهار داشت: درخواست ترخیص تجهیزات درˮسامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاواˮ در سه ماهه اول سال قبل از 2273 مورد به 2368 مورد در همین بازه زمانی امسال رسید اما مدت زمان رسیدگی به این نوع درخواست از میانگین هفت روز کاری در سال 1400 به سه روز کاری در سال جدید کم شده است.


به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا،، حسین صمیمی- معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی- یکی از علل اصلی کاهش زمان رسیدگی به این درخواست ها را اجرای پروژه مهندسی مجدد فرآیندهای کاری دانست و اظهار نمود: رگولاتوری با هدف کاهش متوسط زمان رسیدگی به درخواست ها، این پروژه را در سال ۱۴۰۰ تعریف و اجرا کرد.
وی ضمن اشاره به این که این پروژه در سه فاز اجرایی شده است، اضافه کرد: در فاز اول وضعیت موجود بررسی و چالش ها و مشکلات در فرآیندهای ثبت سفارش و ترخیص تجهیزات در ستاد و مناطق ۹ گانه رگولاتوری شناسایی شد. در فاز دوم هم اقدامات اصلاحی انجام و به منظور باز طراحی فرآیندهای کاری بازخوردهایی دریافت شد؛ فاز سوم پروژه مهندسی مجدد فرآیندهای کاری شامل پیاده سازی و اجرای فرایند اصلاح شده، است.
معاون امور رادیویی رگولاتوری با اشاره به اینکه سامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاوا شامل بخش های دیگری هم می شود، بیان نمود: در بخش ثبت سفارش تجهیزات در سه ماهه ابتدایی سالجاری ۱۳ هزار و ۶۷۹ مورد ثبت شده که میانگین زمان رسیدگی به این نوع درخواست ها در همین بازه زمانی سه روز کاری است. در بخش درخواست تایید نمونه تجهیزات فاوا هم در همین بازه زمانی ۲۵۰۴ مورد ثبت درخواست داشته ایم که میانگین زمان رسیدگی به درخواست ها در همین بازه زمانی ۱۴ روزکاری است.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صمیمی ضمن اشاره به این که سامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاوا به منظور الکترونیکی شدن فرآیندهای صدور مجوزهای ثبت سفارش و ترخیص و گواهی تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط الکترونیکی با سامانه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه گمرک جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است، اظهار داشت: متقاضیان استفاده از این سامانه می توانند با رفتن به پورتال رگولاتوری، وارد بخش خدمات الکترونیک شده و گزینه سامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاوا را برگزیده و پس از مطالعه راهنمای سامانه درخواست ‎ خویش را ثبت کنند.1401/06/01
10:06:53
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات