رهاتل
با شكایت دادستان ها مشخص شد؛

دروغگویی گوگل در مورد حالت وبگردی خصوصی

دروغگویی گوگل در مورد حالت وبگردی خصوصی رهاتل: کن پکستون، دادستان کل تگزاس ادعا کرد موتور جستجوی گوگل داده های کاربرانی را جمع آوری می کند که فکر می کنند در صورت استفاده از حالت وبگردی خصوصی ناشناس باقی می مانند.به گزارش رهاتل به نقل از رویترز، دادستان های ایالت های تگزاس، ایندیانا، ایالت واشنگتن و ناحیه کلمبیا در ماه ژانویه شکایت های جداگانه ای مقابل گوگل در دادگاه های ایالتی تنظیم کردند.
علت این امر استفاده گوگل از روش های ردیابی مکانی فریبنده ای است که به حریم خصوصی کاربران تجاوز می کنند و حتی در صورت فعال شدن حالت وبگردی خصوصی گوگل نیز فعال باقی می مانند.
در پرونده شکایت دادستان کل تگزاس، حالت وبگردی ناشناس گوگل هم به شکایت از قبل تنظیم شده ماه ژانویه اضافه شده است. حالت ناشناس یا «وبگردی خصوصی» قابلیتی در مرورگر کروم است که به این معنا است که گوگل سابقه جستجو یا موقعیت مکانی کاربران را ردیابی نخواهد کرد.
در این دادخواست آمده که گوگل گزینه «وبگردی خصوصی» را ارائه می دهد تا کاربران با خیال آسوده وب سایت های بسیار شخصی در مورد سابقه پزشکی، تفکرات سیاسی و غیره را ببینند. یا شاید آنها بسادگی بخواهند یک هدیه غافلگیرکننده بخرند بدون این که دریافت کننده هدیه توسط رگباری از تبلیغات هدفمند از موضوع آگاه شود.
اما در واقعیت، گوگل بطور فریبنده ای مجموعه ای از داده های شخصی را جمع آوری می کند، حتی زمانی که کاربر حالت ناشناس را فعال کرده است.
گوگل در واکنش مدعی شده این پرونده «بر اساس ادعاهای نادرست و ادعاهای منسوخ در مورد تنظیمات گوگل تهیه شده است. ما همیشه خاصیت های حریم خصوصی را در محصولات خود به وجود آورده ایم و امکان کنترل جدی داده های مکانی را ارائه کرده ایم.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «ما به شدت با این ادعاها مخالفت کرده و از خود دفاع می کنیم».
در عین حال کارشناسان می گویند گوگل مشتریان را با ادامه ردیابی موقعیت مکانی آنها حتی زمانی که به دنبال جلوگیری از آن هستند، گمراه کرده و داده های خصوصی آنها را جمع آوری می کند.


منبع:

1401/02/30
14:42:32
5.0 / 5
218
تگهای خبر: سایت , كاربر , گوگل , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات