رهاتل

دورکاری کارمندان با نظر مدیران آمازون

دورکاری کارمندان با نظر مدیران آمازون آمازون حتی بعد از بازگشایی دفاتر خود در سال آینده، انعطاف پذیری بیشتری برای کار از خانه برای کارمندانش فراهم می آورد.به گزارش رهاتل به نقل از ایسنا، اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در یادداشتی به کارمندانش اعلام نمود این شرکت تصمیم گیری درباره اینکه کارمندان چند روز در هفته در محل کار حاضر شوند را به مدیران تیم هایش واگذار می کند. جاسی نوشت: انتظار داریم تیمهایی باشند که غالبا بطور دائم دورکار باشند در صورتیکه بعضی دیگر از تیمها به شکل تلفیقی از دورکاری و حضور در محل کار به فعالیت ادامه می دهند. سایر تیمها هم بیشتر در محل کار حضور خواهند داشت تا بهتر به مشتریان خدمات رسانی کنند. ما چه تعداد روز یا چه روزهایی را سفارش نمی نماییم و بر عهده مدیران است که این مساله را برای لیدرهای ارشد و تیمهایشان مشخص کنند.

آمازون مشخص نکرد چه تعداد افرادی در سطح مدیریت کار می کنند.

این اقدام نشان دهنده فاصله گرفتن از برنامه های اولیه بازگشت به کار است که برمبنای آنها، بیشتر کارمندان آمازون از ۲۳ ژانویه سال ۲۰۲۲ به محل کار برمی گشتند. آمازون سه روز در هفته حضور در محل کار را تعیین کرده و گزینه دورکاری در دو روز در هفته را برای کارمندانش گذاشته است.

مدیرعامل آمازون اظهار داشت: این شرکت دریافته که یک نسخه را نمی تواند برای کار در شرکتی با این گستردگی تجویز کند. آمازون حالا ۱.۳ میلیون کارمند در سراسر جهان دارد که صدها نفر از آنها سمت اداری دارند.

در راستای تغییرات خط مشی کاری، آمازون به کارمندان اداری خود گزینه بیشتری برای دورکاری به مدت چهار هفته در سال در هر منطقه ای که در آن مشغول به کار هستند، خواهد داد.

جاسی اظهار داشت: بااینکه آمازون درباره حضور کارمندان در محل کار آزادی عمل بیشتری به آنها می دهد اما انتظار می رود بیشتر کارمندان به حد کافی به تیمشان نزدیک باشند تا بتوانند در جلسات کاری که از یک روز قبل اعلام می شوند، حضور پیدا کنند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، سایر غولهای فناوری هم الگوی دورکاری را دنبال می کنند. مایکروسافت در سپتامبر بازگشت کارمندان به محل کار را به مدت نامعلومی به تعویق انداخت. فیسبوک و گوگل هم پیش بینی می کنند قسمتی از کارمندانشان در مشاغلی که امکان دورکاری کامل دارند، به دورکاری از خانه ادامه دهند. توییتر حتی سال قبل به کارمندانش اعلام نمود می توانند اگر بخواهند برای همیشه به دورکاری از خانه بپردازند.
1400/07/22
13:25:33
5.0 / 5
285
تگهای خبر: آمازون , توییتر , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
RahaTel
rahatel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رهاتل محفوظ است

رهاتل

مخابرات و ارتباطات